Načítavanie údajov ...

Francúzski obhajcovia na MS 2019 v skupine aj s domácimi Nemcami

V Kodani vyžrebovali v pondelok zloženie základných skupín na XXVI. majstrovstvách sveta v hádzanej mužov v Dánsku a Nemecku (9. – 27. 1. 2019). Žreb rozdelil 24 účastníkov, medzi ktorými chýbajú na štvrtom svetovom šampionáte za sebou slovenskí reprezentanti. Tí v boji o účasť na MS 2019 stroskotali už v I. fáze kvalifikácie, z ktorej postúpili na ich úkor Rusi.

Úradujúci majstri sveta Francúzi sa dostali do A-skupiny práve s Ruskom, domácim Nemeckom a so súpermi zo Srbska, Brazílie a Kórejskej republiky. B-skupina prinesie súboje úradujúcich majstrov Európy Španielov, Chorvátmi, Macedónčnmi, Islanďanmi, Bahrajnčanmi a Japoncami. Dáni, reprezentanti druhej organizátorskej krajiny, budú účinkovať v C-skupine s nórskymi finalistami predchádzajúceho svetového šampionátu a hráčmi Rakúska, Tuniska, Čile a Saudskej Arábie. V D-skupine budú spolu bojovať vicemajster Európy Švédsko, Maďarsko, Katar, Argentína, Egypt a Angola.

Budúcoročné MS mužov v Dánsku a Nemecku budú mať šesť dejísk: Kodaň, Herning, Berlín, Mníchov, Kolín nad Rýnom a Hamburg.

Z každej základnej skupiny postúpia prví traja do hlavnej fázy, v nej sa zápasy dvoch šesťčlenných skupín odohrajú v Kolíne (postupujúci z A a B-skupiny) a Herningu (C a D-skupina). Tímy, ktoré nepostúpia medzi tucet najlepších, budú bojovať o Prezidentský pohár v Kolíne a Kodani. Dejiskom semifinále bude Hamburg a finále i duel o bronz sa bude hrať v Jyske Bank Boxen v Herningu.

Žreb základných skupín na XXVI. majstrovstvách sveta v hádzanej mužov v Dánsku a Nemecku (9. – 27. 1. 2019):
A-skupina (Berlín): Francúzsko, Rusko, Nemecko, Srbsko, Brazília, Kórejská republika
B-skupina (Mníchov): Španielsko, Chorvátsko, Macedónsko, Island, Bahrajn, Japonsko
C-skupina (Herning): Dánsko, Nórsko, Rakúsko, Tunisko, Čile, Saudská Arábia
D-skupina (Kodaň): Švédsko, Maďarsko, Katar, Argentína, Egypt, Angola

Autor: SITA , Video: IHF

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022