Načítavanie údajov ...

František Zaťko po skončení hráčskej kariéry: „Mám na čo spomínať“

Trinásť rokov mala trvanie hlohovská hádzanárska kapitola v športovom živote Františka Zaťka, ktorý patrí medzi výrazné osobnosti tohto športu v meste ruží. Onedlho 40-ročný krídelník  po poslednom zápase sezóny 2017/2018 ukončil svoju profesionálnu hráčsku kariéru. „Áno, je to definitívne a nemenné rozhodnutie. Pripravoval som na to už asi druhý rok, ale vždy bolo niečo, prečo som ešte opäť začal, resp. neskončil. Nebolo to rozhodnutie, že musím, ale že chcem. Všetko krásne som už v Hlohovci na zápasoch zažil, už o nič neprídem. Atmosféru z hľadiska, našich fanúšikov si beriem so sebou. Mám na čo spomínať,“ uviedol František Zaťko v rozhovore pre oficiálnu klubovú stránku.

Počas pôsobenia v Hlohovci sa podieľal na piatich vicemajstrovských tituloch a v jednom prípade zisku bronzových medailí v extralige. Patril medzi opory mužstva, ktoré to v sezóne 2013/2014 dotiahlo až do skupinovej fázy Pohára EHF. Tieto úspechy sú však už minulosťou. „Chcem vyhrávať zápasy a nie ich už len odohrať. Tak som bol vedený a momentálne je to už proti mojej chuti. Nebudem trápiť svoje telo, ono by mi to vrátilo. Je čas venovať sa veciam a ľudom, od ktorých som bol každú sobotu preč. Doma som bol tri hodiny, keďže predpoludním pracujem,“ dodal pre sporta.sk František Zaťko, ktorý hádzanej zasvätil 30 rokov svojho života. Počas nich pôsobil v popredných slovenských kluboch ako Topoľčany, Prešov a Hlohovec. Zahral si aj za slovenskú reprezentáciu.

HC Sporta Hlohovec tak prišla o druhú významnú postavu extraligového tímu, keď z trénerskej pozície odišiel Martin Lipták, ktorý sa bude uchádzať o prezidentský post v rámci Slovenského zväzu hádzanej.

 

Autor, Foto: SITA

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022