Načítavanie údajov ...

Goluža končí, jeho nástupcom Antl

Pôsobenie chorvátskeho kormidelníka Slavka Golužu v Tatrane Prešov sa po štyri a pol roku končí. Päťdesiaťročný Goluža odkoučoval v sobotu v rámci Niké Handball extraligy mužov na palubovke HK Agro Topoľčany svoj posledný zápas na lavičke úradujúceho slovenského šampióna. Majiteľ klubu Miloslav Chmeliar sa rozhodol, že nepríde k predĺženiu Golužovho kontraktu platného do 31. decembra 2021. Jeho nástupcom bude bývalý hráč Tatrana Radoslav Antl, ktorému ešte chýba najvyššia trénerská licencia, preto bude jeho pravou rukou mládežnícky tréner Tatrana Marek Gernát.

Naplnil sa tak scenár, ktorý už niekoľko dní koloval v hádzanárskom zákulisí a teraz ho Chmeliar potvrdil v sobotňajšom vydaní denníka Šport. „Rozhodol som sa dať príležitosť mladému trénerovi. Keď popredný bundesligový klub Füchse Berlín vedie 27-ročný Jaron Siewert, prečo by trénerom Tatrana nemohol byť 43-ročný Antl. Hrával za náš klub, je to srdciar a verím, že pod jeho vedením sa vrátime k rýchlej dynamickej hádzanej, akú sme predvádzali v čase jeho hráčskej éry. Nudná, pomalá a neatraktívna hádzaná, akú sme ukazovali v uplynulých sezónach, nemohla nikoho uspokojiť. Chcem sa na našich zápasoch opäť baviť a nie trápiť sa,“ uviedol k trénerskej zmene pre denník Šport M. Chmeliar.

Antl priviedol v minulej sezóne ako tréner (občas aj hrajúci) k extraligovému bronzu hádzanárov Košice Crows, za ktorých hrával aj v doterajšom priebehu ročníka. Okrem toho zastáva pozíciu asistenta kouča Petra Kukučku v mužskej reprezentácii Slovenska. Podľa Chmeliara v nej bude pôsobiť len do 30. júna 2022

Novinka z prešovskej kuchyne je predĺženie zmluvy s 23-ročnou brazílskou pravou spojkou Guilhermem Linharesom do 30. júna 2023. „Po takmer dvoch rokoch som sa veľa naučil a teší ma, že budem môcť naďalej reprezentovať Prešov. Urobím všetko, čo dokážem, aby som pomohol klubu napĺňať jeho ambície a pokračovať aj vo svojom raste,“ uviedol po podpise zmluvy Linhares, citoval ho klubový web.

Autor: slovakhandball.sk
FOTO: Tatran Prešov

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022