Načítavanie údajov ...

Goluža naďalej v karanténe, Tatran vedie Gernát

Marek Gernát dohliada na tréningový proces slovenského hádzanárskeho šampióna

Hádzanári Tatrana Prešov sa minulý týždeň po druhej karanténe začali pripravovať na zápasové povinnosti. S mužstvom však netrénuje dvojica hráčov a ani kouč Slavko Goluža. Pre jeho desaťdňovú karanténu prevzal trénerské úlohy Marek Gernát, kormidelník mladších dorastencov Tatrana. Klub sa tak pripravuje na situáciu, keby Goluža nebol k dispozícii ani po uplynutí nútenej izolácie.

„V pravom zmysle slova to nie pravá trénerská robota, ktorú nateraz vykonávam. V podstate dohliadam na to, aby mužstvo robilo to, čo robiť má, na čo je zvyknuté v tréningovom procese. Teda držať sa vlastne toho, čo hráčom už vopred naordinoval tréner Goluža. Ja som s ním v pravidelnom kontakte a na tréningové dianie vlastne iba na všetko dohliadam,“ vyjadril sa pre Korzár Marek Gernát.

Prešovčania sa najbližšie v zápasovom dianí predstavia v stredu 11. novembra, keď od 18.00 h nastúpia v dohrávke 7. kola Slovnaft handball extraligy mužov na palubovke HKM Šaľa.

„Mužstvo začalo trénovať pozvoľna, predsa len izolované bolo dlhší čas. Nebol to stopercentný rozbeh, hráči nešli do fyzických kontaktov či šprintov. Skrátka, k zápasovému tempu to malo ďaleko. Dávky budeme zvyšovať postupne, na rad príde aj práca s loptami, pilovanie herných systémov, svoje si chalani odpracujú v posilňovni, nevyhnú sa ani nejakým výbehom. Zatiaľ všetko funguje podľa naplánovaného a dúfam, že takto to bude pokračovať aj naďalej,“ priblížil pre regionálny denník náplň tréningov Gernát.

Goluža riadi prípravu na diaľku. So svojím zástupcom je v pravidelnom kontakte. „Pripravil som tréningové plány, ktorými sa riadi zastupujúci tréner. Všetko nateraz klape na sto percent. S Marekom konzultujeme, ako hráči zvládajú nanovo začatý proces a dbáme, aby po dlhšej dobe bez obvyklej tréningovej záťaže pracovali obozretne a dávky zvyšovali postupnými krokmi s cieľom vyhnúť sa prípadným zraneniam,“ povedal Goluža, ktorý si zvyká na neobvyklú situáciu: „Byť takto izolovaný, to som v živote nezažil. A za celý čas, čo som v trénerom Tatrana Prešov, som vlastne nevynechal jediný tréning, jediný zápas. Samozrejme, hoci žiadne príznaky koronavírusu som nepociťoval a ani teraz nepociťujem, nariadenia rešpektujem.“

Autor: slovakhandball.sk, Foto: https://tatranpresov.sk/clanok/tatran-pred-europskymi-sutazami-nic-nepodcenuje

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022