Načítavanie údajov ...

Góly Slovákov v Nemecku nestačili na body

Slovenskí hádzanári sa v uplynulých dňoch strelecky presadzovali v dresoch svojich zahraničných klubov, ale ani jednému z ich klubov to nestačilo na bodový zisk. V druhej nemeckej lige sa opäť vo výbornom svetle predviedol Martin Potisk, ktorý sa minulý týždeň ocitol medzi najlepšími v zostave kola. Tentoraz strelil 6 gólov (z 9 pokusov) ThSV Eisenach a pridal aj jednu asistenciu pri prehre na palubovke Rimparu 23:26. Polovičnú streleckú úspešnosť mal Tomáš Urban z TV Emsdetten, ktorý skóroval štyrikrát pri domácej prehre svojho družstva s Dormagenom (22:28). T. Urban nepremenil jeden pokutový hod. Lukáš Péchy vystrelil päťkrát a v troch prípadoch sa tešil z gólu, ale jeho TuS Ferndorf podľahol doma Hamburgu, druhému tímu tabuľky, o štyri góly 23:27.

V I. bundeslige nestačil Bergischer HC bez Csabu Szücsa ml. na domáceho favorita Rhein-Neckar Löwen (23:24) a HSG Nordhorn-Lingen, za ktorý nenastúpil Dominik Kalafut, ťahal za kratší koniec v Magdeburgu (20:28).

Vo francúzskej Lidl Starligue sa družstvu Tremblay napriek štvorgólovému príspevku pivota Michala Kopča nepodarilo pretrhnúť šnúru nezdarov, tentoraz bola z toho prehra 27:32 u súpera Aix.

V českej extralige Dukla Praha bez Branislava Cigáňa hladko vyhrala nad HC Zubří 35:24, pričom Marek Hlinka dosiahol jeden gól zdolaných a na konte mal aj jedno vylúčenie. Zubří prehralo štvrtýkrát za sebou. Spokojný mohol byť slovenský kouč Frýdku-Místku Daniel Valo. Jeho zverenci po nerozhodnom prvom polčase duelu v Brne prevalcovali v druhom svojho súpera (35:26) a v tabuľke sa držia tesne za tímami na 2. – 4. mieste.

Autor: slovakhandball.sk, Foto: Ján Smekal (https://www.facebook.com/HazenaSKPFM/)

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022