Načítavanie údajov ...

Gyöngyös pauzuje pre koronavírus, v karanténe aj kapitán slovenskej reprezentácie

Hádzanári HE-DO B.BRAUN Gyöngyös so slovenskými rodákmi Ľubomírom Ďurišom a Michalom Tóthom ml. v kádri stihli v aktuálnej sezóne odohrať zatiaľ päť ligových duelov. Už ich mali mať na konte viac, ale aj ich pribrzdila pandémia koronavírusu, pre ktorú v ostatnom čase pauzujú na palubovkách najvyššej maďarskej súťaže. Kľúčovou postavou aktuálne 5. tímu tabuľky je slovenský tvorca hry Ľubomír Ďuriš. Kapitán reprezentácie SR sa neobjavil v nominácii na novembrové duely Euro Cupu proti Chorvátsku a Španielsku. Tréner národného tímu Peter Kukučka vysvetlil jeho absenciu koronavírusom, pre ktorý je v povinnej domácej izolácii. A nej si Ďuriš našiel čas na rozhovor pre slovakhandball.sk.

Predminulú sobotu ste ešte nastúpili na domáci duel proti Veszprému (25:35). Kedy ste zistili, že ste pozitívny?
– Áno, pár dní po zápase s Veszprémom sa objavil COVID-19 aj u ich brankára. Nás každý týždeň testujú, bohužiaľ, minulý štvrtok vyšiel pozitívny test mne i ďalším dvom mojim spoluhráčom.

Čo to teraz pre vás znamená v praxi?
– Musím zostať teraz v karanténe 10 dní. Následne opäť absolvujem test. Potom musím absolvovať rôzne vyšetrenia u lekárov a až po nich sa rozhodne, kedy sa budem môcť zapojiť do tréningového procesu.

Pociťovali ste nejaké príznaky ochorenia COVID-19?
– V deň výsledku testu som mal zvýšenú teplotu 37,2. Iné príznaky som nemal.

Odkedy sa začala sezóna, vyskytlo sa aj predtým ochorenie vo vašom klube?
– Nie, nevyskytlo. Hrali sme aj kvalifikáciu Európskej ligy, cestovali sme do Berlína a všetko bolo v poriadku. Boli sme jedno z posledných mužstiev, ktoré nemalo pozitívny test, teda až doteraz.

Uplynulú stredu ste mali hrať proti Ferencvárosu, tešili ste sa už na ´slovenské´ derby proti Žernovičovi a J. Mikitovi?
– Tento zápas nám raz odložili, lebo v tíme súpera mali pozitívny prípad. Na druhý pokus som si bol istý, že to odohráme a tešil som sa, že sa s chlapcami stretneme na ihrisku. Navyše, mal to byť aj televízny duel. Žerko chytá v neskutočnej forme, a tak som mu chcel trošku pokaziť štatistiky. Písal som si s ním a rozoberali sme túto náročnú situáciu. Potom ma informoval, že zase majú pozitívneho hráča a následne to postihlo aj nás. Verím, že do tretice to vyjde, budeme všetci zdraví a zahráme si.

Začiatkom novembra mala reprezentácia odohrať prvé dva duely Euro Cupu. Tie by ste zrejme nestihli…
– Zraz bol plánovaný na 1. novembra, ale dlho nebolo isté, či sa vôbec uskutoční. Napokon prišlo k jeho zrušeniu, ale aj tak by som nebol k dispozícii. Situácia a pravidlá sa neustále menili, ťažké to mali aj zväzoví funkcionári. Dnes nikto nevie, čo bude platiť na druhý deň.

Patríte medzi kľúčových hráčov národného tímu. Ako zareagoval na túto nepríjemnú správu tréner Peter Kukučka?
– Hneď, ako som sa dozvedel túto nepríjemnú správu, tak som mu zavolal. Porozprávali sme sa o celkovej situácii a uvidíme, čo sa bude ďalej diať. Poprial mi skoré uzdravenie, lebo to je teraz najdôležitejšie.

Autor: slovakhandball.sk, Foto: SITA

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022