Načítavanie údajov ...

Hádzanársku rodinu navždy opustil Ján Hianik

Hádzanársku rodinu dnes vo veku 63 rokov po ťažkej chorobe navždy opustil Ján Hianik.

Posledná rozlúčka sa bude konať 9. septembra o 14:00 hod. na cintoríne v Mojzesove.

Ján Hianik sa narodil 29. júla 1955. Bol absolventom Univerzity Komenského, Fakulty telesnej výchovy a športu v Bratislave a bývalým juniorským reprezentantom Československa do 21 rokov a prvoligovým hráčom ČH Bratislava a Lokomotívy Trnava.

Profesionálnu trénerskú kariéru v mužskej hádzanej začal v roku 1983 pri družstve Strediska vrcholového športu mládeže ČH Bratislava, s ktorým dosiahol v roku 1988 titul majstra Československa. Desať rokov pôsobil v rakúskom klube UHC Gänserndorf, s ktorým postúpil z tretej ligy až do najvyššej súťaže krajiny. V rokoch 2003 až 2006 trénoval extraligové družstvo mužov ŠKP Bratislava, s ktorým sa dvakrát prebojoval do play-off o majstra Slovenska. Vrcholom jeho trénerskej aktivitiy pri reprezentačných družstvách boli úspešné kvalifikácie a účasť na dvoch majstrovstvách sveta juniorov do 21 rokov (1988, 2007). V roku 1995 bol asistentom trénera pri reprezentačnom družstve mužov Slovenska. V rokoch 2011 až 2012 bol asistentom trénera pri reprezentačnom družstve žien Slovenska.

Po ukončení vysokoškolského štúdia učil šesť rokov na stredných školách v Bratislave. Od roku 1993 do 2013 pracoval na Katedre športových hier Fakulty telesnej výchovy a športu Univerzity Komenského v Bratislave, kde bol vedúci úseku hádzanej. Bol predsedom trénersko-metodickej komisie SZH a prvým predsedom Únie trénerov hádzanej.  V posledných rokoch pracoval na Katedre telesnej výchovy a športu Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre.

Česť jeho pamiatke!

Najnovšie news

08. Aug, 2022

Aj Polák do českej extraligy

Počet slovenských hádzanárov pôsobiacich v Česku sa počas letného prestupového obdobia rozrástol.…

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022