Načítavanie údajov ...

Hatalčík povedie slovenského majstra, ponuka Iuventy ho zaujala

Hádzanárky Iuventy Michalovce povedie v súlade s avizovanými informáciami v denníku Šport zo začiatku týždňa Peter Hatalčík. Šesťdesiaštyriročný kouč to v stredu potvrdil pre agentúru SITA: „Doťahujeme ešte detaily zmluvy, ale prakticky sme dohodnutí, že v budúcej sezóne budem trénerom žien Iuventy. V prípade obojstrannej spokojnosti môže prísť k predĺženiu spolupráce.“

Hatalčík nahradí vo funkcii šéfa realizačného tímu úradujúceho slovenského šampióna Jána Packu, ktorý sa spomína ako hlavný kandidát na uvoľnený post pri reprezentácii žien Slovenska.

„Ponuka Michaloviec ma oslovila. Je to špičkový klub na domácej scéne, beriem to ako výzvu. Mal som nejaké ponuky aj v predchádzajúcich rokoch, ale tie ma až tak neoslovili. Na pôsobenie na Zemplíne sa teším. Po rozhovore s pánom Mačugom z vedenia Iuventy som mal veľmi dobrý pocit. Verím, že spokojnosť bude na oboch stranách,“ poznamenal Hatalčík, ktorý na klubovej úrovni naposledy viedol hádzanárov Tatrana Prešov, s ktorými získal v sezóne 2013/2014 „double“.

Bývalý kormidelník mužskej reprezentácie SR (viedol ju aj pri premiére na ME vo Švajčiarsku 2006, pozn.) počas svojej trénerskej kariéry krátko pôsobil pri družstvách žien Vinohradov Bratislava a Cooimex Košice. „Bolo to už dávno. Hádzaná je len jedna, hoci sú tam určité špecifiká, ktoré sú odlišné pri mužoch a ženách. S tým sa však popasujeme. Moje skúsenosti so ženami sú také, že keď ich dokážete pre niečo zapáliť či nadchnúť, idú oddane za týmto cieľom a je to s nimi v tomto smere ľahšie,“ dodal michalovský rodák, ktorý začne prípravu s hádzanárkami Iuventy 15. júla. „Už 18. 7. odchádzame na sústredenie do Jánskej doliny. Podľa vyjadrení predstaviteľov klubu sa na posilách, ktoré by mali nahradiť odchádzajúce opory, intenzívne pracuje,“ dodal Hatalčík.

Autor: SITA, Foto: TASR

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022