Načítavanie údajov ...

Heister verí, že v reprezentačnom tíme SR sa vrátia staré časy

Pri júnovom nástupe nového trénera hádzanárov Slovenska Petra Kukučku sa do reprezentácie vrátil aj jeden z jeho predchodcov Zoltán Heister, ktorý v súčasnosti zastáva funkciu manažéra národného tímu. Práve pod jeho vedením Kukučka a spol. zažili v minulosti doteraz najúspešnejšie obdobie slovenskej mužskej reprezentácie.

Pod taktovkou Heistera si Slováci vybojovali postup na ME 2008 v Nórsku (16. miesto), MS 2009 v Chorvátsku (10.), MS 2011 vo Švédsku (17.) a ME 2012 v Srbsku (16.). V tomto období nemali slovenskí hádzanári problémy so zháňaním súperov, stretávali sa aj s poprednými európskymi tímami. Odvtedy však márne čakajú na účasť na vrcholnom podujatí, navyše neúspešným účinkovaním v predchádzajúcich kvalifikáciách sa musia predierať prakticky až úplne zospodu v hierarchii bojov o ME či MS.

„Určite je to teraz náročnejšie. Vtedy nás iné krajiny volali, aby sme si s nimi zahrali. Teraz sa my snažíme vybaviť, aby niekto s nami hral. V tom čase sme však boli úplne inde v rebríčku ako momentálne,“ priznal Heister v odpovedi na otázku agentúry SITA, že v súčasnosti nie je jednoduché zohnať kvalitného protivníka na prípravný zápas či turnaj. On sám však verí v návrat niekdajšieho stavu. „Dúfam, že časom sa to zlepší a aj my si budeme môcť vyberať proti komu nastúpime. Zároveň verím, že nebudeme stále odkázaní na to, či nás niekto pozve, prípadne nebudeme len radi, že aspoň niekto prijal našu ponuku.“

Heister mal v uplynulých týždňoch veľa roboty v súvislosti so štartom hráčov Tatrana Prešov v reprezentácii. Práve on komunikoval so zainteresovanými do celej „kauzy“ ohľadom absencie Prešovčanov na predchádzajúcich akciách. Hráči úradujúceho slovenského majstra sa však vrátili. Momentálne sú v národnom tíme a k dispozícii hlavnému koučovi Petrovi Kukučkovi v I. fáze kvalifikácie. „Prešovčania sú tu a ja pevne verím a dúfam, že už to tak bude pravidelne. Samozrejme, želám si, aby sa situácia, ktorá tu pred časom nastala, už nezopakovala a všetko išlo len k lepšiemu,“ optimisticky dodal Heister.

Autor, Foto: SITA

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022