Načítavanie údajov ...

HK AGRO Topoľčany s nový prezidentom a vedením

Novým prezidentom HK Agro Topoľčany sa po odstúpení doterajšieho šéfa Martina Miženka stal Peter Krošlák. Bývalý hráč klubu, mládežnícky reprezentant a aktuálne klubový tréner dostal dôveru na piatkovom valnom zhromaždení v športovej hale, kde si členovia zvolili nového prezidenta a správnu radu klubu. Nové vedenie má jednoznačné vízie a ciele do budúcnosti, keďže kandidovali v päťčlennom zložení, z ktorého boli všetci zvolení do správnej rady klubu.
Viceprezidentom je Ľubomír Šmantík, za členov boli zvolení Marián Lovička, Dezider Jakubička a Marta Haluzová. Všetci majú veľa spoločného s topoľčianskou hádzanou a chcú ju vrátiť ku svojím tradíciám a pokračovať najmä so svojimi odchovancami. Tím mužov dočasne povedie staronový tréner a člen správnej rady Dezider Jakubička.

„Vrátim sa ešte do minulosti, keďže sa chcem poďakovať bývalému prezidentovi Martinovi Miženkovi, že zobral klub v ťažkých časoch a snažil sa pomôcť, aj keď mu to, žiaľ, nevyšlo a napokon sa svojej funkcie vzdal. Osobne si zo svojich skúseností myslím, že v tomto prípade zlyhala komunikácia. Zlepšiť komunikáciu bude jedným z našich cieľov. A to s okolím a najmä mestom, s ktorým máme veľmi dobré vzťahy a tie je potrebné udržiavať. Jednoznačne nám všetkým záleží na zlepšovaní vzťahov so SZH, aby táto komunikácia bola na vysokej úrovni a aby sa nám darilo so SZH spolupracovať na dôležitých veciach, ktoré sú pre rozvoj v klube veľmi dôležité. Samozrejme, že na prvom mieste pre nás bude komunikácia s rodičmi, aby vedeli, kam svoje deti dávajú a spoločne vytvoriť jednu veľkú hádzanársku rodinu,“ uviedol nový prezident HK Agro, ktorý odpovedal aj na otázku, čo ho spája s hádzanou. „Prirástla mi k srdcu už ako 8-ročnému, keď som ju v Topoľčanoch začal hrávať. V klube som si prešiel všetkými kategóriami od prípravky až po mužov. Myslím si, že najväčším úspechom bol zisk titulu majstra Československa v kategórii dorastencov v sezóne 1986/87, v ktorej som sa zároveň dostal aj do výberov kadetskej reprezentácie. Vyštudoval som FTVŠ so špecializáciou na hádzanú a neskôr som sa začal venovať podnikaniu. K hádzanej som sa vrátil pred 7 rokmi, keď som v klube začal aktívne pôsobiť ako asistent trénera Mariána Lovičku pri mládeži. Počas tohto obdobia som bol v správnej rade trikrát. Najskôr ako manažér pre mládež, potom ako manažér klubu a teraz som sa stal prezidentom klubu. Topoľčiansky klub ma vychoval a som veľmi rád, že sa doňho môžem vrátiť a pomôcť ho znovu dostať tam, kam patrí. Som veľkým srdciarom a hádzanú mám rád. Snažím sa jej venovať dennodenne a nie je mi ľahostajné, čo sa tu dialo. Aj preto spoločne so všetkými členmi, ktorí mi veria, to chceme zmeniť.“

V Topoľčanoch bude priorita výchova mládeže. „V prvom rade je pre nás samozrejmosťou snažiť sa vychovať hráčov pre slovenskú hádzanú, ktorej chceme našou zodpovednou prácou v budúcnosti prispieť. Tým, že som bol manažérom pre mládež a zažil som aj veľké úspechy hráčov, ktorí boli odchovanci klubu, tak sú našou prioritou odchovanci. Počas mojej funkcie budem vždy spoločne s celou radou trvať na tom, aby najväčší priestor na ihrisku dostávali naši odchovanci, ktorí si to zaslúžia. COVID-19 nám zastavil mládežnícku činnosť, čo bolo cítiť po návrate sa na palubovky nielen na výkonoch, ale aj na počte hráčov, ktorí sa nám do klubu vrátili. Odišlo nám veľa hráčov a našou prioritou bude mládež a práca s mládežou už od prípravky, kde je potrebné obnoviť nábor detí a komunikáciu klubu s okolím. Je to síce beh na dlhú trať, ale záleží nám na tom, aby sme topoľčiansku hádzanú dostali tam, kde má svoju históriu,“ priblížil hlavnú víziu šéf topoľčianskeho klubu.

Družstvo mužov patrí prakticky neodmysliteľne k účastníkom najvyššej slovenskej súťaže. „Veľmi negatívne vnímame aktuálnu situáciu, na ktorej sa budeme snažiť pracovať a našou prioritou bude jednoznačne presadzovať našich hráčov. Ja si osobne myslím, že pokiaľ sem má prísť nejaký legionár, tak musí byť o triedu lepší hráč a nie priemerný. Budeme sa snažiť riešiť aj túto zásadnú otázku, keďže tu bola veľmi zásadná demotivácia našich viacerých odchovancov na odchod a tomuto všetkému sa budeme snažiť zabrániť. V momentálnej situácii nás trápi, že za neprítomnosť trénera s potrebnou licenciou dostávame pokuty. Chceme pre klub šetriť každé jedno euro a aj preto sme sa rozhodli, že mužov dočasne ako tréner s licenciou preberie Dezider Jakubička,“ poznamenal Krošlák.

Na jeho slová nadviazal Dezider Jakubička. „Som v tomto klube najdlhšie a Topoľčany boli vždy charakteristické tým, že pracovali so svojimi odchovancami. Aj prvé dva tituly získali s domácimi hráčmi. Samozrejme, že nikto nikoho nevyhadzuje a ani sa s nikým nechce lúčiť. Ale môj názor je, že to musí byť citlivo zakomponované. Cieľom bude postupne do hry zakomponovať našich chlapcov a snažiť sa to spraviť tak, aby to viedlo k spokojnosti divákov, keďže to robíme najmä pre nich. Samozrejme, aby sa nadviazalo aj výsledkami. Je to beh na dlhé trate a určite to nepôjde jedným lúsknutím zmeniť.“

Topoľčany sú v ostatnom čase pravidelne dejiskom významných domácich či medzinárodných zápasov. Klub spolupracuje so Slovenským zväzom hádzanej aj na mládežníckej úrovni. „Komunikácia zo strany zväzu v oblasti mládeže je veľmi prínosná pre náš klub, keďže pri reprezentáciách máme aj dvoch trénerov z nášho klubu. Títo tréneri sú v priamej komunikácii s technickým riaditeľom zväzu Fernandom Gurichom, tak sa túto metodiku automaticky snažíme zakomponovať aj do tréningových procesov v našom klube. S mládežou sa snažíme veľmi intenzívne pracovať nielen v klube, ale aj vďaka RCH Topoľčany a zväzovým projektom spolupracujeme s materskými a základnými školami v okolí. Na školách máme krúžky minihádzanej a najväčší záujem máme na športovej škole Škultétyho, na ktorej som učiteľom. Škola ponúka od 5. ročníka športovú triedu so zameraním na hádzanú a ľadový hokej, čo je veľmi výhodné, keďže žiaci majú o dva tréningy do týždňa viac,“ poznamenal povedal športový riaditeľ pre mládež Marián Lovička.

Autor: slovakhandball.sk
FOTO: HK Agro Topoľčany

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022