Načítavanie údajov ...

HK Košice nadelili na úvod prípravy päťdesiatku, tím nováčika je kompletný

Hádzanári HK Košice budú v sezóne 2020/2021 v úlohe nováčika v Slovnaft handball extralige, ale ich ambície vôbec nemusia byť vzhľadom na zloženie kádra nesmelé. Potvrdili to aj v úvodnom prípravnom stretnutí, v ktorom uštedrili svojmu súperovi päťdesiatgólový debakel. Strelecké chúťky Košičanov v prvom dueli po dlhej zápasovej pauze spôsobenej koronavírusom si odniesla maďarská Kazincbarcika, ktorú rozdrvili 50:28 (25:14).

„Nešlo nám o päťdesiatku, ale o zápasovú kondíciu. Šesť mesiacov sme nehrali zápas a pre niektorých hráčov to bol teda takmer nový šport. Potrebovali sme sa vybehať a predviesť natrénované. Z tohto pohľadu išlo o ideálneho súpera. V prvom rade sa ukázalo, že vieme odbehať celých 60 minút. Keď sme mali na ihrisku starších hráčov, tak sa hráči súpera nevedeli presadiť. Góly dávali prakticky len po technických chybách. Stále však máme čo robiť, ale nemám nejaké zlé myšlienky a do začiatku ligy to zvládneme,“ citoval trénera Martina Liptáka web kosiceonline.sk.

Po príchodoch skúsených extraligových hráčov Erika Ľocha, Vladimíra Guzyho a Matúša Hriňáka by mal byť káder HK Košice kompletný a pripravený na blížiaci sa štart sezóny. „Áno, tím je hotový. Takto vstúpime do extraligy. V tomto zápase s Kazincbarcikou nám chýbali pre zranenia ľaváci Jakub Dani a Maroš Baláž. Do začiatku ligy by však mali byť v poriadku,“ doplnil pre kosiceonline.sk Lipták.

Autor: slovakhandball.sk, Foto: kosiceonline.sk

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022