Načítavanie údajov ...

Hlavatý najlepší v Rusku

Už je nejaký čas známe, že slovenský hádzanársky tréner Tomáš Hlavatý ukončil po štyroch ročníkoch svoje pôsobenie v ruskom Rostove, ale ešte na rozlúčku sa mu ušlo významné ocenenie. Ako bodka za jeho pôsobením prišla cena pre najlepšieho trénera sezóny. Vo štvrtok 18. augusta zverejnili výsledky ankety o najlepších na jednotlivých pozíciách v ruskej Superlige žien v sezóne 2021/2022. Hlavatý, ktorý priviedol svoje zverenky k majstrovskému titulu, získal najviac hlasov spomedzi všetkých kormidelníkov. Honor si odniesli aj štyri jeho zverenky: Anastasia Laginová, Julia Managarovová, Anna Vjachirevová a Anna Senová.
Trisaťpäťročný Slovák v Rostove najskôr zastával funkciu asistenta, ale v druhej časti uplynulej sezóny zaskočil za Švéda Per Johanssona a slávil úspech vďaka finálovému triumfu nad rivalkami z CSKA Moskva.
Hlavatý bude svoje trénerské poznatky a skúsenosti odovzdávať v Nórsku, kde okúsi prácu v ďalšom špičkovom hádzanárskm klube po maďarskom Győri Audi ETO KC a Rostove. Jeho novým pôsobiskom bude tím úradujúceho víťaza Ligy majstrov – Vipers Kristiansand, kde bude plniť funkciu asistenta kouča.

Autor: slovakhandball.sk
FOTO: https://www.facebook.com/rostovhandballe

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022