Načítavanie údajov ...

Hlavatý opúšťa Rostov a mieri k víťazovi Ligy majstrov, rozlúčil sa ziskom titulu

Slovák Tomáš Hlavatý už nebude pokračovať ako tréner hádzanárok Rostova, ale čaká ho práca a v najlepšom európskom klube uplynulej sezóny. Jeho spolupráca s úradujúcim ruským šampiónom sa skončila po sezóne 2021/2022.

„Keď zoberiem športovú stránku, odnášam si množstvo skúseností. Bol som ten šťastný, ktorý mal možnosť spoznať, ako rozmýšľajú ľudia v tejto veľkej krajine. Ďakujem hráčkam za všetko, čo predviedli a ako pracovali, ako aj všetkým členom realizačného tímu i spolupracovníkom. Som vďačný za všetky emócie a momenty, ktoré mi priniesol tento angažmán,“ uviedol na rozlúčku na klubovom webe Hlavatý.

Tridsaťpäťročný Šaľan prišiel do Rostova pred sezónou 2018/2019. Počas svojho pôsobenia v rôznych funkciách okúsil chuť majstrovského titulu, víťazstva v národnom pohári i superpohári a bol finalistom Ligy majstrov. Od októbra 2020 rozšíril realizačný tím reprezentácie žien Ruska, s ktorou bol na ME 2020 (5. miesto), OH 2021 (2. priečka) i MS 2021 (8.).

Od apríla 2022 prebral opäť pozíciu hlavného kouča Rostova (ako asistent tam spolupracoval s Ambrosom Martínom či Perom Johanssonom, pozn.) a na konci mája sa so svojimi zverenkami tešil z prvenstva v ruskej ligovej súťaži, keď vo finále pokorili rivalky z CSKA Moskva (28:29, 27:22).

Hlavatého ďalšie kroky povedú do Nórska, kde bude ako asistent pôsobiť v tíme úradujúceho víťaza Ligy majstrov – Vipers Kristiansand, ktorého oporou je jeho česká priateľka Jana Knedlíková.

Autor: slovakhandball.sk
FOTO: https://www.facebook.com/rostovhandballe

Najnovšie news

08. Aug, 2022

Aj Polák do českej extraligy

Počet slovenských hádzanárov pôsobiacich v Česku sa počas letného prestupového obdobia rozrástol.…

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022