Načítavanie údajov ...

Hlinkovci vo štvrťfinále EP proti slovinskému Velenje

V EHF Európskom pohári mužov 2020/2021 (niekdajší Vyzývací pohár, pozn.) sa bude pokračovať už bez MŠK Považská Bystrica, ale slovenské zastúpenie v ňom nebude chýbať ani vo štvrťfinále, ktorého žreb sa uskutočnil v utorok predpoludním vo viedenskom sídle EHF. V osudí bol HC Robe Zubří, teda český klub, ktorý sa postaral o vyradenie Považanov v osemfinále (29:22 a 23:28). Do jeho kádra patrí aj Marek Hlinka. Slovenská spojka sa so spoluhráčmi môže tešiť na štvrťfinálový dvojzápas proti RK Velenje. Slovinský klub je niekdajší účastník Ligy majstrov a medzi najlepších osem tímov tretej najvýznamnejšej európskej pohárovej súťaže sa dostal taliansky tím Ego Handball Siena, fínsky Cocks a RK Borac m:tel Banja Luka z Bosna a Hercegoviny.

Zubří privíta Velenje najskôr doma 20. alebo 21. marca, v odvete sa predstaví na jeho pôde o týždeň neskôr (27./28. 3.). „Sme radi, že sa nám podarilo postúpiť do ďalších bojov. Teraz nás čaká súper inej úrovne a každý takýto súboj nám dá veľmi veľa skúseností do budúcich zápasov. Ako tím sme nemali vyslovene želaného súpera. Každý z týchto siedmich štvrťfinalistov, ktorí prichádzali do úvahy, má svoju kvalitu. Ja osobne som so žrebom spokojný, pretože Gorenje patrí k tomu najlepšiemu v tejto súťaži a z tohto hľadiska je to veľmi atraktívny super,“ povedala pre slovakhandball.sk opora HC Robe Zubří Marek Hlinka.

Už je známy aj semifinálový žreb. Hlinkovci by v prípade úspechu proti Velenje čelili v boji o finále postupujúcemu z dvojice HC Neva SPb Petrohrad (Rus.) – AEK Atény HC (Gréc.).

Vyžrebované dvojice štvrťfinále Európskeho pohára v hádzanej mužov 2020/2021 (prvé zápasy 20./21. marca – odvety 27./28. 3. 2021):
CS Minaur Baia Mare (Rum.) – Sabbianco Anorthosis Famagusta (Cyp.)
HC Neva SPb Petrohrad (Rus.) – AEK Atény HC (Gréc.)
HC Robe Zubří (ČR) – RK Gorenje Velenje (Slovin.)
Pölva Serviti (Est.) – Ystads IF (Švéd.)
semifinále:
postupujúci z dvojice CS Minaur Baia Mare (Rum.) / Sabbianco Anorthosis Famagusta (Cyp.) – postupujúci z dvojice Pölva Serviti (Est.) / Ystads IF (Švéd.)
postupujúci z dvojice HC Neva SPb Petrohrad (Rus.) / AEK Atény HC (Gréc.) – postupujúci z dvojice HC Robe Zubří (ČR) – RK Gorenje Velenje (Slovin.)

Autor: slovakhandball.sk, Foto: https://www.facebook.com/hczubri

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022