Načítavanie údajov ...

Hniďák potiahol Lovosice 6 gólmi

V strede týždňa zo slovenských legionárov v európskych ligových súťažiach zaujal Marek Hniďák z Lovosíc, ktorý 6 gólmi pomohol zdolať domáce Hranice (34:32). Lovosice sa držia v tabuľke českej extraligy na 4. mieste za trojicou favoritou a pred Tatranom Prešov, ktorý opäť zaváhal v domácom prostredí – tentoraz s Frýdkom-Místkom vedeným Danielom Valom (26:27). Plzenský líder si poradil s Novým Veselím 33:25, keď za hostí mali nulu na konte gólov Marián Hajko i Andrej Parolly. Zubří s trénerom Petrom Dávidom rozstrieľalo tím KH Kopřivnice 39:25, v družstve zdolaných si Otto Kancel pripísal len jedno vylúčenie. Maloměřice Brno s Františkom Urbanom na lavičke nemalo nárok proti majstrovi z Karvinej (21:31).
Prvýkrát v aktuálnom ročníku I. bundesligy sa tešil z triumfu aj Miloš Putera, asistent trénera v SC DHfK Lipsko, keď jeho zverenci zdolali doma HC Erlangen 32:29 a pripravili mu prvú bodovú stratu v tejto edícii prestížnej nemeckej súťaže.
V najvyššej francúzskej súťaži sa zatiaľ nedarí hádzanárkam OGC Nice Côte d’Azur Handball, ktoré v tejto sezóne zaznamenali už štvrtú prehru. V stredu nestačili doma na Brest Bretagne Handball (29:32). Odvrátiť zaváhanie nepomohli ani tri góly z piatich striel v podaní Adriány Holejovej (počas 36 min na palubovke si pripísala aj jedno vylúčenie), na súpiske figurovala aj jej skúsená krajanka Martina Školková.
V Poľsku potvrdili kluby Sloveniek úlohu favoritiek. MKS Zaglebie Lubin si jednoznačne poradil s ukrajinským hosťom súťaže Galičanka Ľvov 41:27 aj vďaka trom gólom Karin Bujnochovej. MKS FunFloor Lublin zdolal Kobierzyce 28:22, Marianna Rebičová sa na víťazstve podieľala dvoma gólmi, a za lídrom z Lubinu zaostáva len o skóre.

Autor: slovakhandball.sk
FOTO: https://www.facebook.com/LovciLovosice/

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022