Načítavanie údajov ...

Hniďák v drese Burgenlandu: čo strela, to gól

Aj uplynulý víkend bol bohatý na vystúpenia Slovákov v zahraničných hádzanárskych súťažiach. V španielskej Lige Asobal zaváhalo mužstvo Puente Genil doma s Huescou (27:30), nedarilo sa ani brankárovi Michalovi Martinovi Konečnému, ktorý nemal pri trinástich strelách úspešný zákrok. Po troch prehrách opäť zvíťazila Nava aj vďaka piatim gólom zo siedmich striel v podaní Tomáša Smetánku nad Sinfínom (31:23).

V českej extralige sa zverenci Petra Dávida z HC Zubří postarali o predĺženie negatívnej série Losovíc triumfom na ich pôde (30:25). Dukla Praha vyhrala v Hraniciach 28:26 aj vďaka štyrom gólom Mareka Hlinku, raz bol aj vylúčený. Maloměřice Brno s koučom Františkom Urbanom nemali nárok proti lídrovi z Karvinej (27:38). Jeden gól Vladimíra Ratkovského nestačil Brnu na palubovke KH Kopřivnice (24:29). V súboji klubov slovenských trénerov dosiahol dôležité víťazstvo Frýdek-Místek (Daniel Valo), ktorý zdolal Nové Veselí (Peter Kostka) 30:27. Na strane zdolaných nastúpil aj Andrej Parolly. Majstrovská Plzeň tesne zdolala Jičín 28:27 bez gólového príspevku Mareka Korbela.

V najvyššej maďarskej súťaži vyznelo derby tímov so Slovákmi pre domáci Ferencváros, ktorý pokoril HE-DO B.BRAUN Gyöngyös 33:28. Jeho brankár Marián Žernovič chytil osem z 30 striel, jediný pokus Jakuba Mikitu neskončil v sieti. Na druhej strane dal Ľubomír Ďuriš jeden gól zo štyroch striel. V ďalšom súboji s takýmto nábojom sa tešil Grundfos Tatabánya, keď zdolal Eger 32:27. Lukáš Urban mal päťgólový podiel (z 8 striel), raz bol vylúčený. V tíme hostí Šimon Macháč neschádzal z palubovky, ale tiež dosiahol päť presných zásahov, na ktoré potreboval len šesť pokusov.

Dôležitý bod v boji o záchranu v Nemecku získal GWD Minden v hodine dvanástej (vyrovnaním v poslednej sekunde z pokutového hodu) za remízu na palubovke SG Flensburg-Handewitt (31:31). Tomáš Urban dal tri gól góly, nepremenil len jeden pokutový hod a odpykal si dvojminútové vylúčenie. Bergischer HC nechal body v Stuttgarte, kde prehral 26:27. Csaba Szücs ml. dal jeden gól za BHC.

Súboj druhého s tretím v II. bundeslige dopadol pre HSG Norhorn-Lingen, keď vyhral nad ASV Hamm-Westfalen 27:24. Jeho pivot Dominik Kalafut dal jeden gól z dvoch striel, raz bol vylúčený. Matej Mikita z tímu zdolaných mal na konte jednu neúspešnú strelu.

V III. lige HC Burgenland zdolal HH Burgwedel 35:25, pričom Marek Hniďák dal počas 38 minút na ihrisku 9 gólov z rovnakého počtu pokusov, raz bol vylúčený a vybojoval tri pokutového hody.

Vo francúzskej Starligue prehral USAM Nimes Gard s PSG 31:36, Teodor Paul si proti lídrovi pripísal deväť zákrokov z 33 striel.

Bez prehry pokračuje v nadstavbovej časti I. gréckej ligy družstvo AEK Atény aj vďaka výhre na pôde PAOK Solún 27:21, jeho krídelník Juraj Briatka tentoraz neprispel gólom k zisku bodov.

Poľský Górnik Zabrze zaváhal doma s Kwidzynom 22:28, Ľubomir Ivanicja sa nepresadil.

HSC Suhr Aarau prerušil v najvyššej švajčiarskej súťaži šnúru prehier a predĺžil ju hráčom Bernu (26:24), keď Martin Slaninka premenil všetky štyri strelecké pokusy a odpykal si jeden trest.

V II. rakúskej lige potvrdil Sportunion Leoben postavenie lídra hladkou výhrou nad WAT Fünfhaus 35:22. Marek Kováčech dal sedem gólov, z toho dva z troch sedmičiek, raz bol vylúčený. Jeho spoluhráč Ľubomír Jadroň skóroval päťkrát.

V I. maďarskej lige vyhrali tri kluby slovenských hádzanárok, ktoré sú aj v tabuľke zoradené za sebou. Kisvárda bez zranenej Veroniky Habánkovej zdolala Vasas 33:28, Mosonmagyaróvár si poradil s MTK Budapešť (33:27), hoci Barbora Lancz dala len jeden gól zo šiestich pokusov a odpykala si dvojminútový trest. Siófok uspel v Szombathelyi 31:24, keď Simona Szarková dala dva góly, na ktoré potrebovala päť striel.

Vo francúzskej lige bola Martina Školková spolovice úspešná pri svojich štyroch streleckých pokusoch, ale ani jej dva góly nepomohli Nice odvrátiť prehru 21:25 v Besancone. Na konte mala aj jedno vylúčenie.

Nemecký Thüringer HC si odviezol cenný bod z palubovky Metzingenu (29:29), bola pri tom aj Lýdia Jakubisová, hoci bez gólového zápisu.

V Rakúsku MGA Fivers s Adrianou Medveďovou prehral v Atzgersdofre 17:26. Stockerau aj zásluhou troch gólov Diana Michálkovej (2 vylúčenia) pokoril Eggenburg vedený Tiborom Csókom a v kádri s Barborou Královou (1 vylúčenie). BT Füchse Powersports nestačil na SC witasek Ferlach/Feldkirchen 21:22, pričom za domáce premenila Nicol Nejedlíková oba pokutové hody.

Vo Švajčiarsku sa v nadstavbovej skupine prvej štvorky ligovej súťaže žien LC Brühl Handball s Ľubomírom Švajlenom v realizačnom tíme vyhral nad Winterthurom s Petrom Kukučkom 29:26. V skupine o udržanie si HSC Kreuzlingen poradil s Oltenom 27:21 aj vďaka šiestim gólom Márie Olšovskej (7 striel, 3 technické chyby) a dvom gólom Petry Škoricovej (7 striel, 4 technické chyby).

V II. francúzskej lige si víťazstvo pripísalo družstvo Achenheim Truchtersheim na pôde HB Handball Octeville-sur-Mer 26:21, Karin Bujnochová bola pri streleckej chuti, z desiatich pokusov sa presadila trikrát.

Autor: slovakhandball.sk
FOTO: https://www.facebook.com/hcburgenland

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022