Hodonín potrápil Šaľu, Olomouc rozstrieľal Bánovce a Prešov neuspel vo Veselí

V jedinom piatkovom zápase 3. kola spoločnej slovensko-českej súťaže hádzanárok sa presadil domáci SHK Veselí nad Moravou, ktorý v súboji dvoch doteraz bezbodových tímov a tabuľkových susedov zdolal ŠŠK Prešov 27:25 (16:13), vďaka čomu sa posunul do stredu aktuálneho poradia MOL ligy žien 2019/2020. Šarišanky sú jedným z kvarteta družstiev s nulou na konte.
V sobotu sa takmer zrodilo prekvapenie v Hodoníne. Nováčik síce po I. polčase duelu s HK Slovan Duslo Šaľa zaostával o päť gólov, ale v druhom polčase sa dostal do vedenia 20:18. Šalianky však v dramatickej koncovke rozhodli o zisku dvoch bodov za výhru 27:26.
Jednoznačná záležitosť sa odohrávala v Olomouci, kde družstvo DHK Zora poľahky prekonalo HK Sokol RMK Bánovce nad Bebravou jednoznačne 41:24 a v tabuľke sa posunulo už na 3. pozíciu za Michalovce a Most. V nedeľu sa hrajú stretnutia Dunajská Streda – Písek, Handball PSG Zlín – DHK Baník Most a 18. 9. je na programe súboj HC Sporta Hlohovec – DHC Slavia Praha.
Výsledky piatkových a sobotňajších 3. kola spoločnej slovensko-českej súťaže v hádzanej žien – MOL ligy 2019/2020:
piatok:
SHK Veselí nad Moravou – ŠŠK Prešov 27:25 (16:13)
Najviac gólov: Kučerová 8/5 – Šutranová 7, 270 divákov
sobota:
HK Hodonín – HK Slovan Duslo Šaľa 26:27 (11:16)
Najviac gólov: Kalinová 7/3 – N. Némethová 7/3, 190 divákov
DHK ZORA Olomouc – HK Sokol RMK Bánovce nad Bebravou 41:24 (20:11)
Najviac gólov: Salčáková 8 – Žitňanová 7, 170 divákov
Iuventa Michalovce – DHC Sokol Poruba 31:21 (16:10) – predohrali 10. 9.
Najviac gólov: Kompaniecová 6, Wollingerová a Bajčiová po 6/2 – Polášková 7/3, 600 divákov
Autor: slovakhandball.sk, Foto: DHK Zora Olomouc facebook