Holejovej šesťgólová vizitka

Ligové a pohárové súťaže v jednotlivých krajinách pokračovali aj v strede týždňa. Zo slovenských zástupcov ukázala svoje strelecké schopnosti Adriána Holejová, ktorá si v druhom ligovom vystúpení za francúzsky OGC Nice Handball pripísala prvé góly. V stretnutí proti tímu Paríž 92 (25:37) ich bolo hneď šesť z ôsmich streleckých pokusov, pričom odohrala 27 minút. Jej spoluhráčka Martina Školková strávila na palubovke 36 minút.

Budaörs nestačil v najvyššej maďarskej súťaži na Ferencváros (21:30), nedarilo sa ani Anette Emme Hudákovej, ktorá päťkrát zakončila akciu domácich, ale bez gólu.

V I. bundeslige utrpel Minden ďalšiu prehru – tentoraz na palubovke SG Flensburg-Handewitt (23:36), ktorú Tomáš Urban zmiernil troma gólmi zo šiestich striel, raz uspel aj z pokutového hodu. Lipsko s asistentom trénera Milošom Puterom nestačilo na favorizovaný Kiel (22:32).

Premiéru v drese rakúskeho Ferlachu má za sebou brankár Michal Martin Konečný, ale jeho mužstvo prehralo s Hardom (21:26).

Z postupu v domácej pohárovej súťaži sa tešil brankár Teodor Paul z francúzskeho Toulouse, ktoré vyhralo na pôde Pontaultu 33:26.

Súboj slovenských trénerov v českej extralige vyznel pre Zubří s Petrom Dávidom na lavičke, keď nad Maloměřičami pod taktovkou Františka Urbana zvíťazilo 30:25. Marek Hlinka (dostal aj červenú kartu) a Matúš Moravčík dali po góle pri triumfe Dukly Praha nad Frýdkom-Místkom (33:28), ktorého kormidelníkom je Daniel Valo.

V maďarskej lige Szeged nedal šancu nováčikovi z Ceglédu (39:25), za ktorý Martin Mazák premenil oba svoje pokusy o zakončenie na gól.