Načítavanie údajov ...

HOLEŠA NAĎALEJ PREZIDENT SZH

Jaroslav Holeša zostáva vo funkcii prezidenta Slovenského zväzu hádzanej (SZH). Súčasného šéfa SZH potvrdili vo funkcii na piatkovej popoludňajšej volebnej konferencii v bratislavskom v hoteli NH Gate One, kde krátko predtým vyhlásili výsledky ankiet Slovenského zväzu hádzanej (SZH) za rok 2021. Holeša uspel v prezidentských voľbách, v ktorých tentoraz nemal protikandidáta. Z prezentovaných deletágov dostal dôveru od 40, traja boli proti a jeden sa zdržal hlasovania, takže získal mandát aj na nasledujúce štvorročné obdobie.

Päťdesiatjedenročný Bratislavčan a bývalý reprezentant Holeša zastáva najvyšší post v slovenskom hádzanárskom hnutí necelých dvanásť rokov. Na čele SZH vystriedal v októbri 2010 Pavla Derfényiho, keď na konferencii v bratislavskom Dome športu uspel v kandidátskom súboji pomerom hlasov 54:47. Následne v júni 2014 zdolal vo voľbách v hoteli Sorea v Bratislave vyzývateľa Juraja Holdoša 38:21 a udržal si svoj post. V júni 2018 v bratislavskom Lindner Hotel Gallery Centra zdolal svojho protikandidáta Martina Liptáka jednoznačne pomerom 35:6. Teraz ho po úspechu bez protikandidáta čaká štvrté funkčné obdobie.

Za členov výkonného výboru SZH na čele s prezidentom Jaroslavom Holešom zvolili delegáti Vladimíra Pokorného (predseda disciplinárnej komisie), Jána Beňadika (predseda komisie mládeže), Petra Haščíka (predseda komisie rozhodcov a delegátov), Milana Lozáka (predseda krajských zväzov hádzanej), Miloša Šubáka (predseda legislatívnej komisie), Ivana Sveráka (predseda športovo-technickej komisie), Pavla Streichera (predseda trénersko-metodickej komisie), Petru Varjassiovú (zástupkyňa športovcov). Výkonný výbor má tak šesť nových členov, keďže Pokorný vystriedal Milana Nedorosta (pomer hlasov 27:15), Beňadik nahradil Ferdinanda Minarovského (29:12), Haščík vymenil Jána Rudinského (28:15), Lozák je nástupcom Jána Beňa (Lozák zdolal vo voľbách Ivana Dávidka 20:19), Streicher zaujal miesto po Silvii Priklerovej (ako jediný kandidát dostal 33 hlasov, 2 boli proti a 9 sa zdržali), Varjassiová prevzala „štafetu“ po Andrejovi Petrovi (dostala 38 hlasov, 1 bol proti, 5 sa zdržali). Na svojich postoch zostali Šubák (39 za, 0 proti, 5 sa zdržali) a Sverák (37 za, 1 proti, 6 sa zdržali).
Na približne dve hodiny trvajúcej volebnej konferencii zvolili za podpredsedu DK SZH Milana Nedorosta (34 za, 10 sa zdržalo) a predsedníčkou orgánu pre riešenie sporov bude naďalej Janka Stašová.

Autor: slovakhandball.sk
FOTO: SZH

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022