Načítavanie údajov ...

Holešovej Koprivnica v skupinovej fáze Pohára EHF aj proti obhajcovi

V sídle Európskej hádzanárskej federácie (EHF) vyžrebovali vo štvrtok skupinovú fázu Pohára EHF žien 2017/2018. Medzi šestnásť najlepších tímov druhej najprestížnejšej európskej pohárovej súťaže ženských klubov sa prebojovali aj dva kluby slovenských reprezentantiek.

Spojka Simona Szarková z nórskeho Storhamar Haandball Elite bude mať v A-skupine možnosť konfrontácie s nemeckým SG BBM Bietigheim, dánskym klubom Team Esbjerg a družstvom Sports Club Magura Cisnadie z Rumunska.

HC Podravka Vegeta Koprivnica, chorvátsky zamestnávateľ krídelníčky Márie Holešovej, sa ocitol v D-skupine spolu s rumunským obhajcom prvenstva v Pohári EHF SCM Craiova, tímom Super Amara Bera Bera zo Španielska a dánskym premožiteľom Iuventy Michalovce v 2. kvalifikačnom kole tejto súťaže Nyköbing Falster Haandbold.

V skupinách sa hrá systémom každý s každým doma – vonku, začne sa 5./6. januára 2019 a po šiestich kolách budú známi štvrťfinalisti.

Žreb skupinovej fázy Pohára EHF v hádzanej žien 2018/2019:
A-skupina: SG BBM Bietigheim (Nem.), Team Esbjerg (Dán.), Storhamar Haandball Elite (Nór.), Sports Club Magura Cisnadie (Rum.)
B-skupina: IK Sävehof (Švéd.), Siófok KC Hungary (Maď.), TusSies Metzingen (Nem.), Herning-Ikast Haandbold (Dán.)
C-skupina: Larvik HK (Nór.), ES Besancon Feminin (Fr.), Viborg HK (Dán.), Kubaň Krasnodar (Rus.)
D-skupina: HC Podravka Vegeta Koprivnica (Chor.), SCM Craiova (Rum.), Super Amara Bera Bera (Šp.), Nyköbing Falster Haandbold (Dán.)

Autor: SITA, Foto: Facebook RK Podravka Vegeta

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022