Načítavanie údajov ...

Holešovej Podravka vo štvrťfinále Pohára EHF proti Ikastu

Žreb štvrťfinále a semifinále Pohára EHF hádzanárok 2018/2019

V prevahe severských tímov – štyri dánske a jeden nórsky – figuruje medzi štvrťfinalistami Pohára EHF v hádzanej žien 2018/2019 aj chorvátsky klub HC Podravka Vegeta Koprivnica, ktorého dres si oblieka slovenská reprezentačná krídelníčka Mária Holešová. Utorkový žreb vo viedenskom sídle Európskej hádzanárskej federácie (EHF) prisúdil Koprivnici, ktorá sa do Pohára EHF presunula z Ligy majstrov a následne vyhrala D-skupinu v rámci tejto pohárovej súťaže, za súpera Herning-Ikast Haandbold. Dánske družstvo obsadilo v skupinovej fáze Pohára EHF 2. miesto v „béčku“. Prvé zápasy sú na programe prvý marcový víkend (2. – 3. 3.), odvety o týždeň neskôr (9. – 10. 3.). Podravka začne na palubovke súpera. Ak by cez Ikast prešla, tak v semifinále by sa stretla s postupujúcim zo štvrťfinálovej dvojice Kubaň Krasnodar (Rus.) – Team Esbjerg (Dán.).

„Čo sme sa bavili s dievčatami, tak najviac sme chceli Kubaň. Cez tento ruský tím sme videli najprijateľnejšiu cestu na postup ďalej. V podstate je to však úplne jedno, koho nám žreb prisúdil, pretože my by sme chceli vyhrať celú túto súťaž. Myslíme si, že máme na každého jedného súpera, každého môžeme zdolať, ale aby sme dosiahli to, čo som spomenula, tak sa musíme pozerať na najbližší dvojzápas s Ikastom, ktorý nebude určite jednoduchý. Musíme sa na dánskeho protivníka dobre pripraviť, pretože pre väčšinu z nás je to zatiaľ neznáma. Všetci vieme, že Dánska hádzaná patrí medzi svetovú špičku, takže to bude náročné. Verím v naše kvality a keď každá z nás nechá na ihrisku všetko, tak postúpime ďalej,“ uviedla pre agentúru SITA M. Holešová, ktorú teší, že Podravke sa v úvode sezóny podarilo postúpiť do Ligy majstrov a mohla si zahrať najlepšiu klubovú súťaž na svete. Spokojná je aj s tým, že jej družstvo stále pokračuje v Pohári EHF.

Žreb štvrťfinále Pohára EHF v hádzanej žien 2018/2019 (prvé zápasy 2. – 3. 3./odvety 9. – 10. 3.):
Storhamar Haandball Elite (Nór.) – Siófok KC (Maď.)
Herning-Ikast Haandbold (Dán.) – HC Podravka Vegeta Koprivnica (Chor.)
Kubaň Krasnodar (Rus.) – Team Esbjerg (Dán.)
Nyköbing Falster Haandbold-NFH (Dán.) – Viborg HK (Dán.)

semifinále (prvé zápasy 6. – 7. 4./odvety 13. – 14. 4.):
postupujúci z dvojice Storhamar Haandball Elite (Nór.) / Siófok KC (Maď.) – Nyköbing Falster Haandbold (Dán.) / Viborg HK (Dán.)
postupujúci z dvojice Herning-Ikast Haandbold (Dán.) / HC Podravka Vegeta Koprivnica (Chor.) – Kubaň Krasnodar (Rus.) / Team Esbjerg (Dán.)

Autor: SITA, Foto: Ivan Birkić

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022