Načítavanie údajov ...

Hráme srdcom prihraj Alžbetke pomoc

Hádzanársky klub HK Slávia Sereď za pomoci sponzorov organizuje už tretí ročník charitatívno-exhibičného turnaja Hráme srdcom – prihraj Alžbetke pomoc, tak znie motto pre tento rok, ktorý sa uskutoční 26. januára od 09:00-16:00 v športovej hale OA Sereď.  

Celý výťažok z tejto exhibície bude odovzdaný Alžbetke Kižnanskej zo Serede.

„Ahojte, volám sa Alžbetka a mám 4 roky. Narodila som sa predčasne v 26. týždni. Od príchodu na svet som veľká bojovníčka. Absolvovala som prvú operáciu ako dvojtýždňová, nemala som ľahký štart do života. Domov si ma rodičia odviezli po troch mesiacoch a dvoch týždňoch. Najmä s pomocou mojich rodičov, pre ktorých som bola prvorodeným dieťatkom, som to zvládla výborne a po počiatočných nepriaznivých prognózach je dnes zo mňa veľká škôlkarka a veľká sestra môjho bračeka. Mám už za sebou cvičenia Vojtovou metódou, navštevovala som veľmi veľa odborných ambulancií. Snaha a trpezlivosť mojich rodičov priniesla ovocie – začala som sama chodiť ako dvojročná. Okuliarky mám od roka, ale bola som s nimi od začiatku kamoška. Bežný bezstarostný detský život mi však sťažuje tupozrakosť, nystagmus a stabizmus, na pravé očko vidím len veľmi slabo. Nemám periferné videnie, robia mi problém nerovnosti na chodníku, ceste. Neviem odhadnúť vzdialenosti. Absolvovala som niekoľko cvičení na zrakovú stimuláciu. Ideálne a potrebné pre mňa sú pravidelné zrakové terapie.“

Aj preto sa náš klub rozhodol, že tento rok bude vyzbieraná čiastka odovzdaná Alžbetke a jej rodine, a možno aj vďaka tejto nemalej finančnej čiastke sa bude môcť Alžbetka zaradiť medzi svojich rovesníkov aj v športe.

Príďte podporiť dobrú vec a prekonajme minuloročný výťažok, ktorý bol odovzdaný Lukáškovi v čiastke 4 346,69 €.

Týmto Vás srdečne pozývame na 3. ročník charitatívno-exhibičného turnaja, pretože len spolu dokážeme viac…

Autor: Martina Trojáková, Foto: HK Slávia Sereď

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022