Načítavanie údajov ...

Hrstka nebude pokračovať v Tatrane

Tatran Prešov nepredĺži zmluvu s Jakubom Hrstkom

V deň stredajšieho stretnutia hádzanárov Tatrana Prešov v SEHA League potvrdil úradujúci slovenský šampión informáciu, že po skončení sezóny sa rozídu jeho cesty s Jakubom Hrstkom. Tatran na svojom webe informoval, že v budúcej sezóne už nepočíta so službami Hrstku. Dvadsaťosemročnému českému krídelníkovi nepredĺžil zmluvu, ktorá platí do konca aktuálneho súťažného ročníka.

Reprezentačný ľavý krídelník je súčasťou klubu zo Šariša od leta 2011, keď prestúpil do Tatrana zo Zubří. Počas dlhoročného pôsobenia patril medzi hlavné opory tímu a výraznou mierou sa nielen svojimi gólmi podieľal na dosiahnutých úspechoch.

„Ide o rozhodnutie, nad ktorým sme v klube intenzívne premýšľali už na začiatku prebiehajúceho ročníka. Zohľadňovali sme pritom viaceré faktory. Hádzaná nie je totiž len o strelených góloch, o samotných výkonoch na ihrisku, ale aj o inom. Na základe nich sme dospeli k záveru, že Tatran má na poste ľavého krídla Martina Straňovského, kapitána slovenskej reprezentácie, s ktorým sme uzavreli trojročný kontrakt. Skúsený hráč, stále uznávané európske krídlo je už aj kapitánom Tatrana. Rozhodli sme sa teda, že on bude našou jednotkou na tomto poste. Chceme, aby alternujúcou dvojkou bol hráč z prešovskej hádzanárskej liahne. Hrstkovi za kvalitne odvádzané služby mu ďakujeme,“ vysvetlil pre Korzár generálny manažér Tatrana Miroslav Benický.

Podľa ďalších informácií je v Prešove v tejto chvíli ešte otázne zotrvanie českého pravého krídelníka Tomáša Čípa, ktorý je po operácii ramena v rekonvalescencii.

Autor: SITA, Foto: TASR

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022