Načítavanie údajov ...

Hudáková späť do Maďarska, bude hrať za Budaörs

Slovenská hádzanárska reprezentantka Anette Emma Hudáková si vyskúša v Maďarsku pôsobenie v ďalšom prvoligovom klube. Dvadsaťštyriročná ľavá spojka si bude od nadchádzajúcej sezóny 2022/2023 obliekať dres tímu Moyra-Budaörs Handball, ktorý v práve skončenej edícii obsadil 11. priečku v 14-člennej tabuľke.
Hudáková, ktorá ročník 2021/2022 začala v Alba Fehévár KC a v októbri sa presunula na hosťovanie do HC DAC Dunajská Streda, kde prispela k postupu do štvrťfinále Európskeho pohára, finálovej účasti v Slovenskom pohári, obhajobe vicemajstrovského titulu i opätovnému zisku bronzových medailí v MOL lige, podpísala s Budaörsom ročnú zmluvu.
„Od začiatku mi bol sympatický prístup i koncepcia Budaörsu. V klube idú krok za krokom a bojujú za svoje ciele. Som rada, že si na mňa spomenuli. Túžila som opäť pôsobiť v najvyššej maďarskej súťaži. S Melindou Tóthovou sme hrali predtým v Mosonmagyaróvári, ale z paluboviek poznám viacero nových spoluhráčok. V Dunajskej Strede som nemala núdzu o zápasy. Mala som potrebné herné vyťaženie, aby som sa dostala do formy. Chcem svojou hrou pomôcť klubu pri ďalších krokoch. Obrana je moja hlavná sila, ale postupne sa chcem zlepšovať aj v útoku. Teším sa na leto, motivuje ma príležitosť rozvíjať sa. Chcem to dokázať,“ uviedla Hudáková na klubovom webe.

V obrane i v útoku využiteľná spojka, ktorá dokáže zaskočiť aj na pozícii pivotky, vlani v lete prestúpila z Mosonmagyaróvári KC SE do Alba Fehérvár KC, s ktorým sa dohodla na dvojročnej zmluve. V Székesfehérvári však bola len necelé dva mesiace.

Odchovankyňa bratislavského ŠKP ako 15-ročná zamierila do hádzanárskeho veľkoklubu z Győru, ktorého dres si obliekla štyri roky od sezóny 2013/2014. V edícii 2016/2017 dostala príležitosť v 15 zápasoch aj v prvom družstve žien ETO a svojou troškou prispela k maďarskému titulu i k triumfu v Lige majstrov. V ročníku 2017/2018 bola hráčkou DHC Slavia Praha a potom po zranení kolena nasledoval angažmán v Mosonmagyaróvári, kde lúčila so ziskom bronzu. V minulosti reprezentovala Maďarsko v mládežníckych kategóriách.

Autor: slovakhandball.sk
FOTO: https://budaorshandball.hu/

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022