Načítavanie údajov ...

Hudákovej návrat do MOL ligy, do konca sezóny posilou vicemajstra z D. Stredy

Zraneniami zdecimovaný káder hádzanárok HC DAC Dunajská Streda má novú členku. Po reprezentačnom zraze do neho pribudla hráčka národného tímu SR Anette Emma Hudáková. Dvadsaťtriročná spojka naposledy pôsobila v maďarskom prvoligovom Alba Fehérvár KC, ktorý ju uvoľnil na ročné hosťovanie.

„Náš tím v tejto sezóne zasiahla séria zranení, a preto je potrebné doplniť náš káder. Emmu dobre poznáme. Okrem Audi ETO KC Győr hrala v maďarskej lige za Mosonmagyaróvár a v aktuálnom ročníku je zmluvnou hráčkou Alba Fehérvár KC. Určite nám môže pomôcť a dúfame, že vďaka príležitosti, ktorú tu dostane na hracej ploche, prispejeme k jej výkonnostnému napredovaniu,“ vyjadril sa na klubovom webe prezident HC DAC Zoltán Horváth, ktorý ocenil ústretovosť a nápomocný prístup šéfa Alba Fehérvár KC Imreho Balássiho.

Hudáková, ktorá nastúpila za Slovensko v minulotýždňových stretnutiach kvalifikácie ME 2022 proti Španielsku a Maďarsku, len od tohto leta po prestupe z Mosonmagyaróvári KC SE pôsobila v tíme Alba Fehérvár KC, s ktorým sa dohodla na dvojročnej zmluve. Ten ju však po jeden a pol mesiaci novej sezóny zapožičal slovenskému vicemajstrovi. V jeho drese absolvovala v stredu víťaznú premiéru v MOL lige proti Zlínu (37:22), keď sa päťkrát zapísala do streleckej listiny. Počas víkendu čaká jej HC DAC vystúpenie v Európskom pohári.

Hudáková si v spoločnej slovensko-českej lige zahrala v sezóne 2017/2018, keď si obliekala dres DHC Slavia Praha, ale v priebehu ročníka sa vážne zranila. „Bola som veľmi prekvapená, keď sa mi ozval prezident dunajskostredského klubu a spýtal sa ma, čo by som povedala, keby som v tejto sezóne dostala šancu v HC DAC. Bola som tak nastavená, že ak sa kluby dohodnú, tak pôjdem rada. Viaceré dievčatá poznám, pretože sme spolu hrali v reprezentácii alebo v inom klube. Máme mladý tím, ale sú v ňom aj skúsené hráčky, od ktorých sa môžeme učiť. Úprimne dúfam, že môžem byť nápomocná hlavnému trénerovi Viktorovi Debremu a tiež, že táto nečakaná príležitosť mi pomôže dostať sa do hry vo Fehérvári. Teraz sa však teším na prácu v Dunajskej Strede,“ uviedla bratislavská rodáčka.

Autor: slovakhandball.sk
FOTO: mkcse.hu

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022