Načítavanie údajov ...

Iuventa chce domáce prostredie využiť na postup v Pohári EHF

Účinkovanie slovenských hádzanárskych klubov v európskych pohárových súťažiach 2018/2019 začne počas nadchádzajúceho víkendu Iuventa Michalovce. Úradujúci ženský šampión SR má pred sebou dvojzápas 1. kvalifikačného kola Pohára EHF proti holandskému TTO Work Force / VOC Amsterdam. Obe stretnutia sa na základe dohody klubov uskutočnia na Zemplíne. Prvé, v ktorom budú ako domáce figurovať v zápise hádzanárky z Amsterdamu, sa bude hrať v sobotu 8. septembra od 17.30 h. Odveta je v Chemkostav aréne na programe na druhý deň – v nedeľu 9. 9. v rovnakom čase (oba súboje rozhodujú Kijauskaite a Žaliene z Litvy).

„Holandská hádzaná je na vzostupe, o čom svedčia výborné výsledky národného tímu. Čaká nás súper, ktorý má mladé a behavé družstvo. V jeho kádri sú aj tri členky širšieho kádra reprezentácie. Musíme si dať pozor, aby sa hráčky Amsterdamu nedostali k svojej typickej hre a nedávali nám tzv. ľahké góly z kontier. Inak je to viac-menej neznámy protivník. Máme k dispozícii jeho duel v aktuálnej zostave, ale v superpohári príliš neoslnil a prehral o desať gólov. Pohár EHF je však iná súťaž,“ povedal pre agentúru SITA Peter Hatalčík, ktorého zverenky uplynulú sobotu víťazne vstúpili do nového ročníka MOL ligy. „Tohtosezónna premiéra nám vyšla a víťazstvo v šlágri so Šaľou (27:20) je povzbudením. Každý z nás – hráčky, publikum i ja ako tréner – sme mali určité očakávania, preto sme radi, že po sérii neúspešných výsledkov v príprave proti kvalitným súperom prišla táto výhra. Dúfam, že to bude pokračovať aj vo víkendových dueloch Pohára EHF. Veríme, že využijeme domáce prostredie na postup do 2. kola,“ doplnil Hatalčík, ktorý má k dispozícii všetky hráčky: „Káder je úzky, ale dievčatá sú v pohode a pripravené. V zostávajúcom čase do víkendu sa budeme venovať najmä taktickej príprave.“

V úspešný vstup na európsku scénu verí aj skúsená reprezentantka v drese Iuventy Tetyana Fiľková-Trehubová. „Hráme dvakrát doma, takže chceme ísť ďalej. Nebudem hovoriť, že prejdeme cez jedného či dvoch súperov. Túžime ísť čo najďalej a určite nechceme vypadnúť hneď v prvom kole,“ poznamenala na oficiálnom klubovom webe Fiľková-Trehubová, ktorá bola s 8 gólmi najlepšou strelkyňou proti Šali.

Na postupujúceho z dvojice OTTO Work Force / VOC Amsterdam – Iuventa Michalovce čaká v 2. kvalifikačnom kole (13./14., resp. 20./21. októbra) dánsky Nyköbing Falster Haandbold.

Pohár EHF žien 2018/2019 – 1. kolo kvalifikácie:
prvý zápas:
sobota 8. 9.: 17.30 h OTTO Work Force / VOC Amsterdam (Hol.) – Iuventa Michalovce (SR), hrá sa v Michalovciach, rozhodujú: Viktorija Kijauskaite a Aušra Žaliene (obe Lit.)
odveta:
nedeľa 9. 9.: 17.30 h Iuventa Michalovce (SR) – OTTO Work Force / VOC Amsterdam (Hol.), rozhodujú: Viktorija Kijauskaite a Aušra Žaliene (obe Lit.)

2. kolo (13./14. 10. – 20./21. 10. 2018):
postupujúci z dvojice OTTO Work Force / VOC Amsterdam (Hol.) – Iuventa Michalovce (SR) – Nyköbing Falster Haandbold (Dán.)

 

Autor: SITA, Foto: iuventa-zhk.sk

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022