Iuventa i Slavia dvojciferne

Suverénne víťazstvá favoritov priniesli nedeľňajšie zápasy 17. kola spoločnej slovensko-českej ligy hádzanárok 2019/2020. Iuventa Michalovce vo východniarskom derby pokorila ŠŠK Prešov 35:24 (18:15) a upevnila si 2. priečku. Šarišanky trápili v I. polčase domáce, ale Zemplínčanky po zmene za desať minút unikli na 26:16 a bolo rozhodnuté.
Trio Eliška Jačková, Tereza Pokorná a Veronika Galušková zhodne 8 gólmi zaťažilo konto Handball PSG Zlín a výraznou mierou prispelo k hladkej výhre DHC Slavia Praha 35:24 (22:10). Slavia sa drží v boji o popredné priečky, momentálne je šieta, ale iba dva body za treťou Šaľou.

Výsledky nedeľňajších stretnutí 17. kola MOL ligy hádzanárok:
DHC Slavia Praha – Handball PSG Zlín 38:25 (22:10)
Najviac gólov: Jačková 8, Pokorná 8/2, V. Galušková 8/7 – Mizerová 4, Šefčíková a Kolářová po 4/1, 152 divákov

Iuventa Michalovce – ŠŠK Prešov 35:24 (18:15)
Najviac gólov: Wollingerová 7/2 –  Klučková 7/2, 630 divákov

Autor: slovakhandball.sk, Foto: iuventa-zhk.sk