Načítavanie údajov ...

Iuventa Michalovce získala čiernohorskú spojku, ktorá hrala aj na MS 2019

Vedenie úradujúceho slovenského šampióna v hádzanej žien Iuventy Michalovce ešte pred uzávierkou prestupov zrealizovalo príchod čiernohorskej reprezentačnej spojky. Do metropoly Zemplína prišla 27-ročná Sanja Premovičová. Informáciu priniesol web novinyzemplina.sk.
Ľavoruká hádzanárka na jeseň hrala Ligu majstrov za Budučnost Podgorica, odkiaľ nedávno zamierila do maďarskej Kisvárdy. Tam sa však nepresadila v konkurencii slovenskej reprezentantky Veroniky Habánkovej. Počas dvojmesačného pôsobenia od 17. decembra 2019 do konca februára 2020, keď sa zrealizoval transfer do Iuventy, odohrala päť zápasov a strelila 9 gólov.
V roku 2019 si zahrala na aj majstrovstvách sveta v Japonsku a figuruje aj v nominácii na turnaj olympijskej kvalifikácie. Už skôr do kádra Iuventy pribudla aj Lívia Klučková, v oboch prípadoch ide o reakciu na dlhodobú absenciu Iryny Kompaniecovej pre zranenie a tehotenstvom vynútenej pauzy kapitánky Patrície Wollingerovej.
„Chceli sme to posilniť skúsenosťou. Pracovali sme na viacerých alternatívach, nakoniec sa podarilo zrealizovať prestup Lívie Klučkovej a práve Sanje Premovičovej. Ide o pravú spojku, ľaváčku a už skúsenú hráčku. Práve preto sme ju chceli získať, aby pomohla nášmu mladému družstvu herne aj skúsenosťami. Taktiež je to pre naše mladé hráčky určite obrovská motivácia trénovať a hrať s hráčkou, ktorá skončila so svojím družstvom na ostatných majstrovstvách sveta v Japonsku na piatom mieste. Na spolupráci sme sa dohodli do konca prebiehajúcej sezóny. V budúcnosti chceme ísť naďalej smerom mladých talentovaných slovenských hráčok, ako napríklad už medializovaná Martina Popovcová. Toto je naša cesta v tejto aj v ďalších sezónach. Na druhej strane, mladé hráčky sa musia mať aj od koho učiť, bez toho takýto koncept jednoducho nejde a nefunguje,“ povedal športový riaditeľ klubu Jan Beňadik pre novinyzemplina.sk.
Čiernohorská hádzanárka Premovičová má bohaté skúsenosti z európskych pohárov, okrem Podgorice a Kisvárdy hrala v minulosti aj v Srbsku za Niš a v Poľsku za Zaglebie Lubin. „Do Iuventy som prišla rada. Odporučili mi ju viaceré spoluhráčky, ktoré tu už hrali. Na klub som počula len pozitíva. Všetky boli spokojné a ja verím, že to bude aj môj prípad,“ prezradila Premovičová, druhá najstaršia hráčka v michalovskom kádri. „Je to trošku nezvyk, no viem sa tomu prispôsobiť. Takisto viem, čo sa odo mňa očakáva. Mám potiahnuť mladé dievčatá a pomôcť tímu svojimi skúsenosťami. Som s tým stotožnená,“ doplnila Premovičová.

Pôvodný článok:
http://www.novinyzemplina.sk/clanky.php?id=12998&fbclid=IwAR3hgEkqUP0ydh9MjXFvCcxF0XAyUOl81JSXss3J9x5KHsGeMh2CyA0u0qs

Autor: SITA, Foto: Peter Brendza, novinyzemplina.sk

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022