Načítavanie údajov ...

Iuventa od utorka opäť v tréningovom procese, pozitívna na COVID-19 bola jedna z hráčok

Všetci z hráčskeho kádra i realizačného tímu majú negatívne testy na koronavírus

Nečakané prerušenie letnej prípravy hádzanárok Iuventy Michalovce, ktoré si vyžiadalo aj zrušenie prípravných zápasov s rumunským klubom Baia Mare, spôsobil pozitívny test na COVID-19. Do kontaktu s takouto osobou prišli hráčky i realizačný tím Iuventy.
„Je potrebné povedať, že pozitívne testovaná osoba, pre ktorú išiel celý tím družstva žien do 14-dňovej karantény, je jedna z jeho hráčok. Celú situáciu považujem za nešťastie pre ňu osobne, ako aj pre celé družstvo. Pozitívne testovanú hráčku hospitalizovali na infekčnom oddelení nemocnice v Michalovciach,“ uviedol na klubovom webe športový riaditeľ michalovského klubu Ján Beňadik. Aj vďaka rýchlej reakcii sa situácia postupne normalizuje. „Po víkende máme 23 negatívnych výsledkov testov osôb, ktoré sa za posledné tri týždne dostali do bližšieho kontaktu s pozitívne testovanou hráčkou. V tomto a aj v ďalších opatreniach sa snažíme byť zodpovední a robiť nadštandard pri ich vykonávaní. To isté očakávame aj od našich súperov a ľudí, ktorí prichádzajú do styku s našimi hráčkami.“
Tréningový proces v najúspešnejšom slovenskom ženskom hádzanárskom klube ostatných rokov plánujú obnoviť už tento týždeň. „Tréningový proces opäť obnovíme utorok 4. augusta, keď uplynie povinná karantény. Čaká nás náročná príprava na začiatok sezóny a na európsky pohár, kde sme dostali kvalitného francúzskeho súpera Paríž 92,“ dodal Beňadik pre web Iuventy.

Autor: slovakhandball.sk, Foto: iuventa-zhk.sk

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022