Načítavanie údajov ...

Iuventa po prvom dueli bez šance na postup v EL

Predzápasové slová o tom, že hádzanárky Iuvety Michalovce čaká v 2. kvalifikačnom kole (1. kolo sa nehralo, pozn.) novej EHF Európskej ligy žien ešte náročnejší protivník ako pred rokom OGC Nice Côte d’Azur Handball v rovnakej fáze v predchodcovi tejto súťaže – Pohári EHF, sa len potvrdili. Zverenky trénera Petra Dávida, ako prvé z troch zástupcov SR začali svoje účinkovanie na európskej scéne, ale zrejme nebude mať dlhé trvanie. V sobotňajšom prvom zápase podľahli v Paláci športov Roberta Charpentiera v Issy-Les-Moulineaux domácemu tímu Paríž 92 vysoko 14:36 (7:19) a ich šance pred nedeľňajšou odvetou sú vzhľadom na kvalitu francúzskeho súpera už len v čisto teoretickej rovine. Zemplínčanky si budú môcť napraviť renomé v nedeľu 18. 10. od 18.00 h, keď sa opäť bude hrať na základe dohody klubov v Issy.
Michalovčanky cestovali do krajiny galského kohúta autobusom, aby minimalizovali riziká v súvislosti s pandémiou koronavírusu. Po dlhej ceste však vyhoreli najmä v ofenzíve, keď dali len 14 gólov, z toho 4 z pokutových hodov, pričom len štvrtina ich útokov sa skončila úspešne. Najlepšou strelkyňou Iuventy bola so 6 presnými zásahmi Lívia Klučková.

Výsledok Európska liga v hádzanej žien 2020/2021 – 2. kvalifikačné kolo – prvý zápas – sobota:
Paríž 92 (Fr.) – Iuventa Michalovce (SR) 36:14 (19:7)
Najviac gólov: Flippesová a Malá po 7 – Klučková 6, A. Holejová 3, Trifunovičová a Kohučová po 2, Popovcová 1
Pok. hody: 4/2 – 6/4, vylúčené: 3 – 3, rozhodovali: Rosendo a Rodríguez Estevez (obaja Šp.)

odveta:
nedeľa 18. 10. o 18.00 h: Iuventa Michalovce (SR) – Paríž 92 (Fr.), hrá sa v Issy-Les-Moulineaux, rozhodujú: Andrés Rosendo a Sergio Rodríguez Estevez zo Španielska

 

Autor: slovakhandball.sk, Foto: https://www.facebook.com/Paris92Officiel

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022