Načítavanie údajov ...

Iuventa prišla o Wollingerovú, získala Klučkovú

Hádzanárky Iuventy Michalovce neprežívajú aktuálne ideálne obdobie. Počas víkendu utrpeli na pôde Slavie Praha už piatu prehru v aktuálnom ročníku MOL ligy, po ktorej ich čaká tuhý boj o medailové umiestnenie. Navyše, prišli aj o svoju kľúčovú hráčku. V ostatnom vystúpením chýbala v zostave Patrícia Wollingerová. Kapitánka tímu úradujúceho slovenského majstra a so 117 presnými zásahmi piata najlepšia ligová kanonierka je totiž tehotná.

Na materskú dovolenku plánovala ísť už pred sezónou, ale dohodli sme sa, že nám ešte pomôže v európskych pohárových zápasoch. Pred časom sme s ňou debatovali opäť a chceli sme, aby to ešte potiahla do konca sezóny. Bolo však už neskoro, pár dní pred duelom s Mostom nám oznámila, že je tehotná. Prišli sme nielen o vyše stogólovú strelkyňu, ale predovšetkým o skúsenú hráčku,“ prezradil pre Korzár Peter Dávid, ktorému dlhodobo chýba aj ďalšia skúsená hráčka – Ukrajinka Iryna Kompaniecová.

V Iuvente však pracujú na doplnení kádra. Novou akvizíciou je Lívia Klučková, ktorá naposledy pôsobila v ŠŠK Prešov. Dvadsaťpäťročná krídelníčka či spojka predtým hrávala aj za HK Slovan Duslo Šaľa. V sezóne 2015/2016 bola Klučková najlepšou strelkyňou spoločnej slovensko-českej súťaže žien. „Lívia dlhodobo patrí k najlepším strelkyniam súťaže. Je to hráčka, ktorá dokáže v stretnutiach hrať na úrovni desiatich gólov. Samozrejme, má aj veľkú hernú skúsenosť. Tú najmä v závere sezóny potrebujeme. Ďalšou jej devízou je jej univerzálnosť. Okrem spojky môže hrať v útočnej fáze aj na krídle. V defenzíve je taktiež využiteľná na viacerých pozíciách,“ uviedol pre klubový web športový riaditeľ Iuventy Ján Beňadik.

Autor: slovakhandball.sk, Foto: iuventa-zhk.sk

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022