Načítavanie údajov ...

Iuventa prvým účastníkom Final 4 SP žien, bola nasadená priamo do semifinále

Týždeň po mužoch sa začne hádzanársky Slovenský pohár 2019/2020 aj v kategórii žien. Do domácej pohárovej súťaže sa zapojí deväť klubov – šiesti účastníci MOL ligy a traja prvoligisti. Dva zápasy osemfinálového 1. kola sú naplánované na 23. októbra, stretnú sa v nich dvojice HK Slávia Sereď – HC Sporta Hlohovec a ŠKP Bratislava – HC Tatran Stupava.

Víťazi postúpia do štvrťfinále, v ktorom majú istú účasť HK Slovan Duslo Šaľa, ŠŠK Prešov, HK Sokol RMK Bánovce nad Bebravou, MŠK/HC DAC Dunajská Streda. Sú to tri družstvá z MOL ligy (vo štvrťfinále sa nemôžu stretnúť medzi sebou a budú hrať na palubovkách súperov, pozn.) a víťaz I. ligy žien zo súťažného ročníka 2018/19. Úradujúci majster a obhajca prvenstva v Slovenskom pohári Iuventa Michalovce je priamo nasadený do semifinále a je prvým účastníkom turnaja Final 4.

Všetky zápasy sa hrajú na jeden zápas vyraďovacím systémom. Štvrťfinále je na programe pred Vianocami 21. decembra 2019. Turnaj Final 4 je spoločne pre mužov i ženy plánovaný na 14. – 15. marca 2020. Jeho dejisko určí výkonný výbor Slovenského zväzu hádzanej. Víťaz SP 2019/2020 mužov má právo štartovať v Pohári EHF 2020/2021. V prípade, že víťaz SP sa stane aj majstrom SR, prechádza toto právo na finalistu.

Program stredajších zápasov 1. kola osemfinále Slovenského pohára hádzanárok 2019/2020 (hrá sa na jeden zápas):
HK Slávia Sereď – HC Sporta Hlohovec (18.00)
ŠKP Bratislava – HC Tatran Stupava (18.30)

Autor: SITA, Foto: Viktor Zamborský/SITA

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022