Načítavanie údajov ...

Iuventa so 4 novými hráčkami, ale už bez Kišíkovej

Hádzanárky Iuventy Michalovce majú štvrtú posilu. Najnovšou akvizíciou pred nadchádzajúcou sezónou je Ivana Godečová. Ešte len 19-ročná čiernohorská pivotka hrávala doteraz za Budučnost Podgorica, v drese ktorej má na konte aj duely v prestížnej Lige majstrov. V nej debutovala ako šestnásťročná, v ženskej reprezentácii svojej krajiny o rok neskôr.

„Po odchode Vladimíry Kišíkovej sme potrebovali posilniť post pivotky. Naša voľba padla práve na Ivanu, ktorú sme videli viackrát. Veríme, že bude pre náš tím prínosom. Podpísali sme s ňou kontrakt na dva roky a hráčka má u nás aj ročnú opciu,“ prezradil na klubovom webe športový riaditeľ Iuventy Ján Beňadik, ktorého doplnil tréner Peter Dávid: „Je to už štvrtá naša hráčka zo silnej generácie Čiernej Hory. Mentalita hráčok z tejto krajiny nám vyhovuje. Veľmi rady na sebe pracujú a chcú sa posúvať. Veríme, že to bude aj prípad Godečovej.“

Okrem Godečovej, ktorá rozšírila počet legionárok v kádri Zemplínčaniek už na sedem, sú novými akvizíciami už skôr avizované Martina Popovcová (ŠŠK Prešov) a Valéria Dulinová (HC Sporta Hlohovec) a 20-ročná spojka Naďa Čorovičová z Čiernej Hory, ktorá hrávala v minulej sezóne za družstvo RK Levalea 2010. Mládežnícku reprezentantku svojej krajiny pred dvoma rokmi vyhlásili za najlepšiu mladú hráčku svojej krajiny.

„Chceli vystužiť spojkový rad. Hľadali sme najmä ľaváčku, lebo tá nám chýba. Žiaľ, na trhu sme žiadnu takúto hráčku nenašli, preto sme siahli po Nadi, ktorá nám zacelí aj dieru v strede obrany,“ poznamenal pre Korzár Peter Dávid.

Naopak, michalovskom kádri už nefigurujú Ukrajinky Elvina Savková a Nasťa Burdinová pre nedostatočnú výkonnosť. Dres Iuventy si neoblečú ani Martina Pustá, Ivona Michalovcová a reprezentantka Vladimíra Kišíková. Kým prvé dve sa rozhodli pre štúdium na vysokej škole, Kišíkovej sa skončila zmluva a na novej sa nedohodla.

Hádzanárky Iuventy Michalovce nezačali hlavnú časť letnej prípravy v kompletnom zložení. Trénerovi Petrovi Dávidovi chýbalo až päť legionárok. Čiernohorkám znemožnili odletieť problémy s dokladmi v súvislosti s koronavírusom. Poľka Weronika Kordowicka sa menšie pre zdravotné problémy pripojí neskôr. Na prvom tréningu v Chemkostav aréne sa objavilo 13 hráčok. Najskôr sa budú venovať atletickej a silovej príprave, herná previerka – prvá po vyše štyroch mesiacoch – ich čaká 17. júla doma proti maďarskému prvoligistovi z Kisvárdy, za ktorý hráva aj niekdajšia michalovská hráčka Veronika Habánková.

Autor: slovakhandball.sk, Foto: iuventa-zhk.sk

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022