Načítavanie údajov ...

Iuventa už bez trénerského dua Dávid – Lajčák

Peter Dávid získali majstrovské tituly s mužmi Tatrana Prešov i ženami DHK Baník Most, v Iuvente Michalovce túto misiu nenaplní

Hádzanárky Iuventy Michalovce vstúpili do novej sezóny triumfom na preloženom turnaji Final 4 predchádzajúceho ročníka Slovenského pohára. V Európskej lige síce stroskotali hneď na úvodnej prekážke, ktorou bol v 2. kvalifikačnom kole francúzsky Paríž 92 (14:36 a 26:29), ale v MOL lige hádzanárok mali až do uplynulej soboty stopercentnú bilanciu. Po prehre na palubovke ambiciózneho HC DAC Dunajská Streda (23:28), kde nevyužili šancu vyšvihnúť sa do čela tabuľky, vedenie klubu vyhodnotilo situáciu a siahlo v takýchto situáciách k obvyklému kroku, keď pristúpilo k zmene na trénerskom poste.

Kormídelníkom Zemplínčaniek už nie je Peter Dávid. Neviedol už utorkový tréning najlepšieho slovenského ženského klubu ostatných rokov, namiesto neho sa hráčky pripravovali pod vedením športového riaditeľa Jána Beňadika. Ten má trénerské skúsenosti z interligových tímov HK AS Trenčín, DHC Sokol Poruba, pôsobil aj v ženskej reprezentácii SR a bol koučom kadetiek Slovenska. Beňadik dostal poverenie viesť Michalovčanky v zostávajúcich dvoch jesenných ligových dueloch. Premiéru bude mať v nedeľňajšom šlágri MOL ligy doma proti HK Slovan Duslo Šaľa (15. 11. o 18.00 h), následne bude na lavičke aj v Prešove proti SŠK (21. 11. o 15.00 h).

„Dôvodom ukončenia spolupráce bola nevyrovnanosť výkonov a herný prejav družstva v poslednom období. Po dueloch so Šaľou a v Prešov začneme riešiť otázku nového trénera,“ citoval portál sme.sk Beňadika.

„Odvolanie ma veľmi prekvapilo. Ešte pred týždňom sme sa bavili o nejakých zmenách alebo zavedení nových vecí a teraz sa stalo toto. Je to asi rarita, keď vás odvolajú hneď po prvej ligovej prehre. Navyše vieme, ako situácia okolo koronavírusu ovplyvňuje priebeh sezóny. Rozhodnutie vedenia klubu však plne akceptujem,“ povedal odvolaný kouč Peter Dávid podľa webu sme.sk a dodal: „Mám zmiešané pocity. Všetko sa to zbehlo tak rýchlo, že som ešte nestihol nad všetkým popremýšľať. Zistil som, že angažmány na Slovensku mi nie sú veľmi súdené.“

Podľa štatistík na webe Iuventy absolvoval Dávid s Michalovčankami 28 ligových duelov, v ktorých 21-krát sa jeho tím tešil z víťazstva, raz remizoval a šesťkrát prehral. V tejto sezóne mal bilanciou štyroch výhier a jednej prehry. V Slovenskom pohári odohral s Iuventou dva zápasy, v ktorých triumfoval a získal jedinú trofej s aktuálne stále najlepším slovenským tímom. V pohárovej Európe odohrali jeho zverenky šesť duelov s bilanciou dve víťazstvá – štyri prehry. V oboch prípadoch neprešli cez 2. kvalifikačné kolo Pohára EHF, resp. Európskej ligy. Vyradili ich francúzsky súperi Nice a Paríž 92.

Autor: slovakhandball.sk, Foto: Peter Brendza / iuventa-zhk.sk

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022