Načítavanie údajov ...

Iuventa v 1. kvalifikačnom kole Pohára EHF proti tímu Spono Eagles, v prípade postupu proti Nice

Žreb európskych pohárových súťaží v hádzanej

Hádzanárky Iuventy Michalovce vstúpia do aktuálnej sezóny európskych pohárových súťaží v konfrontácii so švajčiarskym súperom. Utorkový žreb v sídle Európskej hádzanárskej federácie (EHF) vo Viedni prisúdil úradujúcemu slovenskému šampiónovi za súpera v 1. kvalifikačnom kole Pohára EHF žien družstvo SPONO Eagles. Zemplínčanky by mali začať doma. Tím z Oberkirchu nevyzerá byť neprekonateľnou prekážkou, keďže vlani na úvod tejto pohárovej súťaže síce vyradil kosovský KHF Shqiponja Gjakove (35:14 a 36:14), ale následne utrpel dva debakle od maďarského DKKA Dunaújváros KA (21:35 a 14:43).

„Pre naše mladé družstvo to bude výzva postúpiť ďalej. Pre viaceré dievčatá, keďže sme družstvo omladili, to bude zároveň nová skúsenosť. Z tohto pohľadu je SPONO Eagles prijateľný žreb,“ uviedol pre agentúru SITA Ján Beňadik, športový riaditeľ Iuventy, ktorá figurovala medzi šestnástkou nasadených v 1. kvalifikačnom kole Pohára EHF. Ten má termíny na dvojzápasy 7./8. a 14./15. septembra 2019.

Zverenky nového kouča Petra Dávida sa dozvedeli aj meno súpera v prípade postupu do 2. kola (12./13. – 19./20. 10.). Michalovciam sa ušiel atraktívny protivník OGC Nice Côte d’Azur Handball. V drese francúzskeho vicemajstra pôsobí aj Slovenka a niekdajšia michalovská hráčka Martina Školková. „Bolo by to pekné, keby sme si zahrali proti Nice a Maťa sa mohla vrátiť na miesta, kde kedysi pôsobila. Aby k tomu prišlo, potrebujeme prejsť cez švajčiarsky klub, na čo sa musíme najskôr sústrediť,“ dodal Beňadik.

Iuventa v sezóne 2018/2019 skončila svoju púť práve v 2. kvalifikačnom kole Pohára EHF. Táto súťaž od sezóny 2020/2021 ponesie názov Európska hádzanárska liga.

Tím hádzanárov MŠK Považská Bystrica je spolu s rumunským úradujúcim víťazom Vyzývacieho pohára (Challenge Cup) CSM Bukurešť medzi nasadenými do 3. kola (v 1. kole nie nie sú nijaké zápasy, pozn.), ktoré je na programe 16./17. a 23./24. novembra 2019. Na súpera, ktorým bude niektoré družstvo zo 17 postupujúcich z októbrového 2. kola, si Považania musia počkať do októbrového žrebu. Teoreticky prichádza do úvahy aj české trio HCB Karviná, HC Dukla Praha a TJ Sokol Nové Veselí. Zverenci trénera Václava Straku v uplynulej edícii Vyzývacieho pohára, ktorý sa od ročníka 2020/2021 pretransformuje na Pohár EHF, skončili v osemfinále. Medzi 16 najlepších tímov sa dostali tretí rok za sebou.

Pohár EHF v hádzanej žien 2019/2020 – 1. kvalifikačné kolo (7./8. 9. – 14./15. 9. 2019):
Iuventa Michalovce (SR) – SPONO Eagles (Švaj.)
2. kvalifikačné kolo (12./13. 10. – 19./20. 10.):
postupujúci z dvojice Iuventa Michalovce (SR)/SPONO Eagles (Švaj.) – OGC Nice Côte d’Azur Handball (Fr.)

Autor: SITA, Foto: Iuventa

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022