Načítavanie údajov ...

Iuventa v Európskej lige pred divákmi, ale len na pôde súpera

Hádzanári Tatrana Prešov uplynulý piatok spoznali mená svojich súperov v skupinovej fáze novej EHF Európskej ligy /v B-skupine sa stretnú s tímami USAM Nimes Gard (Fr.), C.S. Dinamo Bukurešť (Rum.), Füchse Berlín (Nem.), Sporting CP Lisabon (Portug.) a IFK Kristianstad (Švéd.)/ a hádzanárky Iuventy Michalovce už vedia, že v snahe dostať sa do rovnakej fázy tejto európskej pohárovej súťaže (niekdajší Pohár EHF) budú musieť urobiť prvý z dvoch kvalifikačných krokov na palubovke súpera. Zemplínčanky odohrajú dvojzápas 2. kvalifikačného kola EL (1. kolo sa nehrá, pozn.) na pôde tímu Paríž 92. Pôvodne mal mať francúzsky klub v prvom stretnutí (10./11. októbra 2020) výhodu domáceho prostredia, odveta o týždeň neskôr sa mala hrať v Michalovciach. Podľa najnovšej informácie si oba tímy zmerajú sily v Issy-Les-Moulineaux v sobotu 17. októbra od 20.00 h a potom aj v nedeľu 18. 10. od 19.00 h, keď bude v zápise ako domáce družstvo figurovať Iuventa.

„Po žrebe sme francúzskemu klubu ihneď ponúkli možnosť hrať dvojzápas u nás. Oni kontrovali opačnou ponukou a keďže situácia u nás je omnoho zložitejšia ako tam, rozhodli sme sa ju akceptovať,“ vysvetlil pre Noviny Zemplína športový riaditeľ Iuventy Ján Beňadik a pokračoval: „Pre nás je momentálne jednoduchšie vycestovať tam a po návrate domov absolvovať karanténu, ako to riešiť dvojzápasom doma a vonku. Pôjdeme autobusom, aby sme znížili riziko. Potrvá to asi dva dni, takže budeme musieť niekde aj prespať. Cestu späť by sme radi spojili s ligovým zápasom v Písku, ktorý nás čaká nasledujúci víkend. Keďže by sme boli v karanténe, nemohli by sme ho odohrať v riadnom termíne.“

Iuventa sa síce pripravila o výhodu domáceho prostredia, ale za súčasných opatrení pre konanie hromadných podujatí by sa hralo aj tak pred prázdnymi tribúnami v Chemkostav aréne. „Táto neistota bola hlavným spúšťačom našej dohody. Poháre hráme pre dievčatá, aby sa stretli aj s takými súpermi. Na druhej strane, chceme atraktívnych súperov ukázať aj v Michalovciach. Dnes je taká situácia, že by sme ich aj tak ukázať nemohli. Postavili sme sa k tomu racionálne,“ poznamenal pre Noviny Zemplína Beňadik.

Úspešnejší z dvojzápasu Paríž 92 – Iuventa Michalovce postúpi do rozhodujúceho 3. kola kvalifikácie EL.

Autor: slovakhandball.sk, Foto: iuventa-zhk.sk

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022