Načítavanie údajov ...

Iuventa v Európskej lige proti Parížu 92

Utorkový žreb premiérového ročníka novej EHF Európskej ligy (niekdajší Pohár EHF) vo Viedni určil súpera aj jedinému slovenskému zástupcovi v kontinentálnych pohárových súťažiach žien. Iuventa Michalovce sa v 2. kvalifikačnom kole EL (1. kolo sa nehrá, pozn.) stretne s tímom Paríž 92. Francúzsky klub bude mať v prvom stretnutí (10./11. októbra 2020) výhodu domáceho prostredia, odveta by sa mala hrať o týždeň neskôr na Zemplíne. Úspešnejší z dvojzápasu postúpi do rozhodujúceho 3. kola, do ktorého je nasadených 18 družstiev. Kvarteto Herning-Ikast Haandbold (Dán.), Siófok KC (Maď.), CS Minaur Baia Mare (Rum.) a Handball Club Lada Togliatti (Rus.) má priamo istú účasť v 16-člennej skupinovej fáze EL.

Paríž 92 figuroval v uplynulej sezóne najvyššej francúzskej súťaže, ktorú takisto ako ostatné ligy zasiahla pandémia koronavírusu, na 5. priečke. Klub v minulosti vystupoval pod názvom Issy Paríž, je to štvornásobný vicemajster Francúzska, finalista PVP 2012/2013 a Vyzývacieho pohára 2013/2014.

„Iuventa vyhrala v rámci Slovenska veľa titulov. Jej hráčky sa snažia o rýchlu hádzanú, ale my sa musíme koncentrovať na vlastný výkon. Pre naše sny neexistujú ohľadom toho, čo môžeme dosiahnuť v Európskej lige, žiadne limity. Som zvedavá, ako ďaleko sa dokážeme dostať,“ uviedla na webe EHF nová posila Parížaniek Nadia Offendalová, ktorá prišla v lete do francúzskej metropoly z dánskeho Odense.

Zaujímavá konfrontácia čaká nemecký Thüringer HC, ktorý vedie kouč rakúskej reprezentácie Herbert Müller. Jeho klubové zverenky si zmerajú sily s rakúskym družstvom WAT Atzgersdorf. „Je to pre nás viac ako perfektný žreb,“ poznamenal Müller, ktorý má v tíme tiež slovenskú oporu Lýdiu Jakubisovú.

V Európskej ligy mužov je jedným z 51 účastníkov aj Tatran Prešov, ktorý patrí medzi tucet priamo nasadených do skupinovej fázy. Medzi dvanásť úspešných kvalifikantov sa pokúsi zaradiť aj maďarský klub HE-DO B. Braun Gyöngyös, ktorého tvorcom hry je slovenský reprezentant Ľubomír Ďuriš. Žreb 1. kvalifikačného kola EL mužov, ktoré sa začne 29./30. augusta 2020, dal ´ďurišovcov´ dokopy s HC Butel Skopje so Severného Macedónska.

Prvýkrát v histórii sa EHF rozhodla vytvoriť pri žrebe tri geografické zóny a v rámci nich boli dva koše. Cieľom tohto kroku bolo eliminovať cestovné obmedzenia spôsobené pandémiou COVID-19.

EHF Európsky pohár, ktorý je v hierarchii treťou najvýznamnejšou kontinentálnou pohárovou súťažou a doteraz niesol názov Vyzývací pohár (Challenge Cup), bude mať slovenské zastúpenie. Družstvo MŠK Považská Bystrica je nasadené až do 3. kola (vzhľadom na počet prihlásených nehrá v 1. kole nikto, pozn.).

Autor: slovakhandball.sk, Foto: iuventa-zhk.sk

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022