Iuventa víťazne u svojho najväčšieho rivala

Slovensko-česká súťaž hádzanárok 2019/2020 ponúkla vo svojom 2. kole šláger dvoch rivalov zo SR. Úspešnejšie v ňom boli hráčky Iuventy Michalovce, ktoré sa predviedli pred svojím bývalým koučom Jánom Packom a jeho zverenky z HK Slovan Duslo Šaľa zdolali 25:21. Zemplínčanky po nevydrenom úvode (1:3) otočili vývoj skóre (10:5), ale Duslo sa v závere I. polčasu dotiahlo na dva góly. Po zmene strán sa dočkalo aj vyrovnania na 15:15. Hostky si rozhodujúci náskok spravili trojgólovo šnúrou na 20:17, po ktorej sa šaliansky tréner ešte pokúsil o zvrat oddychovým časom, ale Michalovčanky si cenné body z pôdu konkurenta už nenechali vziať a sú líderkami tabuľky.
Ďalšie dva štvorbodové tímy sú HC Zlín a DHC Sokol Poruba. Zlínčanky zvládli aj druhú konfrontáciu s tímom zo SR, tentoraz vyhrali na palubovke Bánoviec nad Bebravou 26:18. Hráčky Poruby si poradili s SHK Veselí nad Moravou 27:25, hoci hostky mali desaťgólovú slovenskú kanonierku Juliu Kučerovú. Prvé víťazstvo pod vedením Slováka Františka Urbana dosiahol DHC Slavia Praha, ktorý po vyrovnanom I. polčase nešetril po zmene strán Dunajskú Stredu (40:28). Prekvapujúco bez prehry je tiež Sokol Písek, ktorý zdolal aj hodonínskeho nováčika (27:25).
ŠŠK Prešov nevyužil domáce prostredie na prvý bodový zisk, ktorý mu uchmatol DHK Zora Olomouc vďaka triumfu 30:23.
Stretnutie HC Sporta Hlohovec – DHK Baník Most odložili na 11. septembra.
Výsledky víkendových stretnutí 2. kola spoločnej slovensko-českej súťaže v hádzanej žien – MOL ligy 2019/2020: