Načítavanie údajov ...

J. Briatka najlepší strelec Niké Handball extraligy 2020/2021

Najlepším kanonierom najvyššej slovenskej súťaže hádzanárov v sezóne 2020/2021 sa stal Juraj Briatka. Ľavý krídelník HC Sporta Hlohovec a člen širšieho kádra reprezentácie SR, ktorý môže zaskočiť aj na poste strednej spojky, dosiahol podľa zväzových štatistík v zápasoch Niké Handball extraligy dovedna 183 gólov.

Súboj o poctu najlepšieho kanoniera sa v závere ročníka zúžil na dvojicu Juraj Briatka – Patrik Hruščák. Obaja sa rozstrieľali vo svojich záverečných vystúpeniach, pred ktorými mal Briatka náskok 13 presných zásahov. A tesne o gól bol lepší aj v sobotu, keď v domácom dueli Ligového pohára proti MHC Štart Nové Zámky (29:32) skóroval štrnásťkrát. Nebyť dvoch zahodených pokutových hodov utvoril by si sezónne a vyrovnal extraligové maximum, ktoré v minulosti dosiahol ako hráč Agra Topoľčany paradoxne proti Hlohovcu. Hruščák mu zdatne sekundoval, keď sa presadil trinásťkrát a v celkovom súčte zaostal o 14 gólov (169).

Patrikovi Hruščákovi chýbali duely, keď nemohol nastúpiť pre dištanc. Šancu predstihnúť Briatku by mal ešte za predpokladu, že by Crows neukončili v sobotu sériu o 3. miesto, ale jeho tím v košickom derby proti HK nezaváhal (35:31) a boj o bronz vyhral 3:0 na zápasy, takže ľavoruký strelec už nemal ďalšiu šancu zveľadiť svoje gólové konto.

Juraj Briatka si pohár pre najlepšieho strelca NHE prevzal po skočení sobotňajšieho stretnutia v prítomnosti delegátky SZH Zuzany Füleovej. „Pred dvoma rokmi som mal na konte najviac gólov v Ligovom pohári, ale ešte nikdy som nebol najlepší strelec celej súťaže. Samozrejme, vnímal som, že som na čele poradia. Chcel som si vedúcu pozíciu udržať, ale nemohol som to ovplyvniť, keďže ma stíhal Paťo Hruščák a oni teoreticky mohli hrať ešte dva ďalšie zápasy. Ocenenie pre najlepšieho kanoniera nebola pre mňa priorita, ale určite ma potešila. Tento honor mi už nikto nezoberie. Patrí však aj celému tímu. Bez spoluhráčov, ktorí mi prihrávajú a vytvárajú príležitosti, či ubránia akcie súpera, ako aj trénera, ktorý mi dával dôveru a doprial dostatok minút na palubovke, by som toľko gólov nedosiahol. Myslím si, že takmer osem gólov na zápas je pre mňa dobré vysvedčenie,“ uviedol pre slovakhandball.sk J. Briatka, ktorý pred rokom uvažoval o konci hádzanárskej kariéry: „Je to zaujímavé, ale vlani mi nevyšiel angažmán v nemeckom Emsdettene a hádzanú som už ani nechcel hrať. Potom ma oslovil Tomáš Mažár, či nepomôžem Bojniciam. Následne aj jeho brat Samo, ktorý viedol extraligový Hlohovec. Napokon to dopadlo takto pozitívne. Keby mi to vtedy niekto povedal, tak ho zrejme vysmejem. Osobne to pre mňa bola aj vďaka tomu oceneniu pre najlepšieho kanoniera jedna z najvydarenejších sezón v kariére. Z hľadiska tímu nie, najvyššie radím ročník, keď sme sa s Topoľčanmi stali vicemajstrami.“

Autor: slovakhandball.sk, Foto: https://www.facebook.com/SPORTAcademyHlohovec

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022