Načítavanie údajov ...

Jakub Mikita v drese FTC ďalšie dva roky

Slovenský hádzanársky reprezentant Jakub Mikita vlani na jeseň ešte nechcel predbiehať, ako to bude s jeho budúcnosťou, ale teraz je to už jasné. S vedením maďarského Ferencvárosu Budapešť, kde odvádza spoľahlivé služby spolu s krajanom a  brankárskou oporou Mariánom Žernovičom, sa dohodol na predĺžení pôsobenia. Pôvodnú zmluvu s aktuálne 3. tímom tabuľky najvyššej maďarskej súťaže, ktorej platnosť vyprší po skončení tohto súťažného ročníka, predĺžil o ďalšie dva roky. Zeleno-biely dres FTC si skúsená spojka bude obliekať do konca sezóny 2022/2023.
Jakub Mikita totiž pôsobí v Maďarsku s výnimkou krátkej anabázy vo Francúzsku od svojich 16 rokov. Košický odchovanec postupne hral za PLER Budapešť, FTC-PLER, Csurgói KKK, Cesseon Rennes Métropole Handball, Ceglédi KKSE.
Dvadsaťsedemročný Slovák patrí do kádra reprezentácie, v ktorej by si chcel zahrať na budúcoročných domácich majstrovstvách Európy. S národným tímom, ktorý mal tento týždeň na programe dva prípravné duely s maďarským výberom do 21 rokov, sa pripravoval aj v uplynulých dňoch.

Autor: slovakhandball.sk, Foto: Radovan Stoklasa

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022