Načítavanie údajov ...

Jakubisová okrem rodiny ďakuje svojmu telu a stále má chuť pokračovať

Podľa skúsenej krídelníčky nie je spravodlivé udeliť titul v nedohranej súťaži

 

Lýdia Jakubisová je už takmer desaťročie stálicou špičkového bundesligového klubu Thüringer HC, s ktorým každoročne bojuje o najvyššie méty v Nemecku. Tridsaťosemročná bojnická rodáčka sa už síce rozlúčila s reprezentáciou SR, ale jej úspešná aktívna kariéra pokračuje. Svoj pohľad na koniec nezvyčajnej sezóny, svoju hádzanársku budúcnosť i na šancu zahrať si bok po boku so svojou talentovanou dcérou ochotne prezentovala v rozhovore pre slovakhandball.sk.

 

Už ste aj zabudli na predčasne ukončenú sezónu, či máte v hlave stále myšlienky o tom, čo v prípade pokračovania mohlo byť a nebude?

Sem-tam som myšlienkami v nedokončenej sezóne. Občas mi napadne, že kde by sme teraz hrali a onedlho by nás čakalo Final 4, ale to sú len myšlienky. Celkovo je to zvláštna situácia pre všetkých.

 

Ako sa pozeráte na rozhodnutie kompetentných v Nemecku, že najvyššia súťaž mužov mala svojho víťaza a u žien neudelili titul?

Príde mi kuriózne, že u mužov titul udelili a u žien nie. Podľa mňa titul by vôbec nemali udeliť. Nie preto, že táto sezóna pre nás nebola najideálnejšia, ale jednoducho je to nefér, keď nie sú odohrané všetky zápasy. Je predsa výhoda, keď hráš so silnými súpermi aj doma a nie iba vonku.

 

Ako hodnotíte účinkovanie tímu THC v bundesligovej súťaži? Trúfali ste si ešte zabojovať o medailové umiestnenie, keď pri prerušení súťaže vám patrilo 5. miesto so 6-bodovým odstupom na bronzovú pozíciu?

Ako som už spomínala, v tejto sezóne sme sa sa trochu trápili. To, čo nás vždy vystihovalo, že sme zvládali koncovky práve v náročných zápasoch a vedeli sme sa vyrovnať s tlakom, sa nejako vytratilo. Obsadili sme 5. miesto, ale mali sme na konte o zápas menej, a to mi príde neférové, že vedenie súťaže HBF aj takto ukončilo súťaž a nechalo v platnosti tabuľku. Pre nás bola 4. priečka istotou z hľadiska miestenky do európske pohára, takto musíme dúfať, že dostaneme voľnú kartu od EHF.

 

Už zrušili aj Nemecký pohár, v ktorom ste sa mali predstaviť na turnaji Final 4 v Stuttgarte?

Áno, pre nás je to škoda. Mali sme možnosť aspoň v tejto súťaži zabojovať o prvenstvo a obhájiť ho z minulého roka.

 

Máte chuť naďalej predvádzať svoje hráčske umenie a odovzdávať skúsenosti ako hráčka?

Tento rok som podpísala ešte jednoročnú zmluvu, takže moje skúsenosti budem ešte odovzdávať ďalej. Možno si niekto myslí, že to už preháňam a už by som mala skončiť, ale pokiaľ ja mám pocit, že na ihrisku ešte dokážem odovzdať výkon, ktorý pomôže družstvu, tak prečo nie. 

 

Čo je pre vás motiváciou pokračovať v aktívnej kariére?

Ani neviem. Hádzaná je jednoducho moja srdcová záležitosť a stále ma to baví. Musím sa však okrem mojej rodiny poďakovať aj môjmu telu, že to tak zvláda.

 

Aké sú v tomto smere vaše zámery v najbližšej budúcnosti?

Odohrať s tímom THC lepšiu sezónu, ako bola nedávno predčasne ukončená a ešte byť aspoň raz nemeckým šampiónom.

 

Plánujete zostať pri hádzanej aj po ukončení kariéry?

Ja žijem celý život hádzanou a možno pri nej zostanem, keďže trénujem aj žiačky, ktoré mi robia veľkú radosť.

 

Hádzanej sa venuje aj vaša dcéra. Chceli by ste si ňou zahrať niekedy v jednom družstve?

Moja Lili má už 13 rokov, v lete bude oslavovať 14. narodeniny. V tejto sezóne hrala aj v mojom družstve starších žiačok, navyše vypomáhala aj v mladších dorastenkách, keďže je postavou dosť vyspelá a vysoká. Musím ju pochváliť, že je šikovná. Dúfam, že jej to aj zostane. Zahrať si s ňou? To by bolo super… Uvidíme, ako mi bude zdravie slúžiť, ale skôr si myslím, že je to nemožné. To by som musela aspoň ešte 3 roky pokračovať v aktívnej kariére.

Autor: slovakhandball.sk, Foto: facebook.com/pg/ThueringerHC/photos

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022