Načítavanie údajov ...

Jakubisová s THC suverénne do štvrťfinále Pohára EHF

Nemecký klub Thüringer HC so Slovenkou Lýdiou Jakubisovou dosiahol stopercentnú bilanciu v skupinovej fáze Pohára EHF žien. Vo svojom šiestom vystúpení aj vďaka dvom gólom Jakubisovej vyhral na pôde tureckého Kastamonu Belediyesi 30:24 a stal sa víťazom A-skupiny. Vo štvrťfinále bude Thüringer súperom chorvátskeho HC Podravka Vegeta Koprivnica.
Vzájomným duelom zavŕšili svoje účinkovanie v „áčku“ DHK Baník Most a DVSC Debrecín. Český šampión doma prehral tesne 28:29 a v tabuľke skončil na 4. mieste za maďarským premožiteľom, ktorého brankárkou je reprezentantka SR Viktória Oguntoye. Za Most sa troma gólmi predviedli Slovenky Lucia Mikulčík i Katarína Kostelná, Melani Jagodič neskórovala.
Z C-skupiny nepostúpil maďarský Érd s Rékou Bízikovou, keď v rozhodujúcom dueli len remizoval s rumunským CS Gloria 2018 Bistrita-Nasaud 24:24, pričom na obsadenie 2. priečky potreboval zvíťaziť. Bíziková sa golovo nepresadila.

 

Hádzanárky DHC Sokol Poruba aj v odvete osemfinále Vyzývacieho pohára žien utrpeli hladkú prehru. Zverenky slovenského trénera Dušana Daniša po domácom zaváhaní s KH-7 BM. Granollers 19:32 podľahli na pôde španielskeho súpera 23:40 a na účasť vo štvrťfinále nemali nárok. Slovenka Barbora Zemanovičová sa strelecky presadila dvakrát.

autor: slovakhandball.sk, Foto: THC

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022