Jakubisovej osemgólová paráda

Ani veľkonočný víkend nebol ochudobnený o zápasy v ligových a pohárových hádzanárskych súťažiach v zahraničí. Vo výbornom svetle sa v Nemecku predviedla Lýdia Jakubisová, ktorá sa postarala o osemgólovú nádielku do siete tímu Sport-Union Neckarsulm (34:31). Skúsená slovenská krídelníčka bola v drese Thüringer HC najlepšou strelkyňou duelu I. bundesligy žien, pričom mala stopercentnú úspešnosť striel. THC sa drží v hre o bronzovú pozíciu.

Vo Francúzsku v súboji tabuľkových susedov zaváhali doma hráčky OGC Nice Côte d’Azur Handball, keď nestačili na Chambray Touraine (21:27). Slovenská spojka strávila na ihrisku 45 minút, šesťkrát zakončila akciu strelou a dvakrát sa tešila z gólu. Odpykala si aj jeden dvojminútový trest.

V Rakúsku bude o pohárovú trofej bojovať Stockerau. V semifinále národnej pohárovej súťaže si družstvo Diany Michálkovej poradilo s Eggenburgom 28:23. Slovenská pivotka dala tri góly, pričom premenila aj svoj jeden pokus z pokutového hodu. Zdolané hostky viedol Tibor Csóka.

Vo Švajčiarsku ťahali kluby so slovenskými trénermi v realizačných tímoch za kratší koniec. V skupine o titul hádzanárky Winterthuru s Petrom Kukučkom podľahli doma lídrovi z Zugu tesne 27:28, noci po polčase viedli 18:14, a hráčky LC Brühl Handball s Ľubomírom Švajlenom tiež pred svojimi fanúšikmi nestačili na lídra Nottwil (22:24).