Načítavanie údajov ...

Jakubisovej THC už s istotou štvrťfinále Pohára EHF, Poruba bez šance vo Vyzývacom pohári

Ani v druhom stretnutí v hlavnej skupinovej fáze Ligy majstrov neuspel slovinský klub RK Krim Mercator Ľubľana v zostave aj so slovenskou reprezentantkou Mariannou Rebičovou, ktorá strelila jeden gól, ale to nestačilo na odvrátenie domácej prehry s francúzskym Brest Bretagne Handball 25:29 (12:16). Krim je naďalej šiesty v tabuľke 2. skupiny. V 1. skupine naplno zabodoval ruský Rostov, v ktorom pôsobí ako asistent trénera Slovák Tomáš Hlavatý. Rostovčanky zdolali nórsky Vipers Kristiansand 33:26 (19:15) a v tabuľke sa posunuli na 3. miesto.
Nemecký klub Thüringer HC, ktorého dlhoročnou oporou je Slovenka Lýdia Jakubisová, neohrozene kráča skupinovou fázou Pohára EHF. V ostatnom vystúpení rozdrvil DHK Baník Most 40:24 (18:8) a má istotu štvrťfinále. Jakubisová k tomu prispela dvoma gólmi a zároveň si odpykala aj dva dvojminútové tresty. Za českého šampióna sa trikrát strelecky presadila Katarína Kostelná, raz skórovala Lucia Mikulčík a Melani Jagodič vyšla gólovo naprázdno. Nečakanú prehru utrpel maďarský DVSC Debrecín s reprezentačnou brankárkou SR Viktóriou Oguntoye, keď doma prehral s tureckým Kastamonu Belediyesi 32:34 (20:20). V C-skupine maďarský Érd s Rékou Bízikovou prehral na pôde dánskeho Odense 24:31 (9:16). Bíziková dosiahla 2 góly, Érd klesol na 3. pozíciu.
Hádzanárkam DHC Sokol Poruba sa už po prvom zápase osemfinále Vyzývacieho pohára žien rozplynul sen o postupe. Zverenky slovenského trénera Dušana Daniša podľahli pred svojimi fanúšikmi španielskemu KH-7 BM. Granollers 19:32 (14:17). Slovenka Barbora Zemanovičová sa strelecky presadila dvakrát a zároveň bola dvakrát vylúčená.
Autor: slovakhandball.sk, Foto: https://moravskoslezsky.denik.cz/

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022