Načítavanie údajov ...

Jakubisovej Thüringer má prvú trofej, získal HBF-Supercup

Vydarený vstup do novej hádzanárskej sezóny majú za sebou hráčky nemeckého tímu Thüringer HC, ktorého dlhoročnou oporou je aj Slovenka Lýdia Jakubisová. Počas víkendu si vybojovali prvú trofej sezóny, keď sa stali víťazkami superpohára (HBF-Supercup). Úradujúci bundesligový šampión pred domácou kulisou 1200 divákov zdolal v sobotu v Nordhausene víťaza pohárovej súťaže VfL Oldenbergu 35:23 (16:11). K jednoznačnému triumfu najväčšou mierou strelecky prispela Češka Iveta Luzumová s 11 gólmi. Jedným presným zásahom sa na zisku tretieho superpohára (2015, 2016, 2018) podieľala aj Jakubisová, ktorá otvorila gólový účet prestížneho duelu.

„Superpohár bol pre nás prvou previerkou, ktorá nám mala ukázať, kde sa momentálne výkonnostne nachádzame. Musím povedať, že nám to vyšlo. Pred zápasom som síce mala trochu obavy, ako sa prvým väčším tlakom vyrovnajú naše nové hráčky, ale obavy boli zbytočné. Tréner Herbert Müller prestriedal celý káder a najpodstatnejšie je, že to vôbec nebolo na našej hre cítiť. Každá jedna si odohrala to svoje a súperovi sme nedali šancu. Dúfam, že takto to bude pokračovať aj ďalej,“ uviedla pre agentúru SITA Lýdia Jakubisová.

Tridsaťšesťročná ľavoruká krídelníčka si dres THC oblieka od roku 2011. „Moja pozícia v družstve je rovnaká ako v uplynulej sezóne. Príprava bola z môjho pohľadu v pohode, niektorým spoluhráčkam sa sem-tam pritrafili nejaké zranenia. Počas prípravných zápasov sme dostávali šancu rovnomerne, až súťažné duely ukážu, komu verí tréner viac a komu menej. Myslím si, že mu už nič nemusím dokazovať, ale, samozrejme, svoju robotu sa snažím odviesť najlepšie, ako len viem,“ dodala bojnická rodáčka.

 

Autor: SITA

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022