Načítavanie údajov ...

Jakubisovej Thüringer v C-skupine EL, Slavia v EP proti švajčiarskemu protivníkovi a E. Rajnohovú čaká španielske derby

Po skompletizovaní kvalifikačných kôl vyžrebovali vo štvrtok vo viedenskom sídle Európskej hádzanárskej federácie (EHF) aj skupinovú fázu EHF Európskej ligy žien 2020/2021, v ktorej síce už neúčinkuje Iuventa Michalovce (neprešla cez 2. kolo kvalifikácie, vyradil ju Paríž 92, pozn.), ale aj slovenská hádzaná v nej bude mať zastúpenie. Lýdia Jakubisová sa s nemeckým Thüringer HC predstaví v C-skupine. Skúsená krídelníčka sa môže tešiť na súboje s rumunským CS Minaur Baia Mare, s Astrachanočkou Astrachán z Ruska a nórskym Storhamar Haandball Elite. Rodáčka z Dunajskej Stredy Rita Lakatos majúca aj maďarské občianstvo sa v drese Váci NKSE predstaví v kvalitatívne nabitej A-skupine proti družstvám Herning-Ikast Haandbold z Dánska, ruskému HC Zvezda Zvenigorod a francúzskemu premožiteľovi Iuventy – tímu Paríž 92.
Súboje vo všetkých štyroch skupinách sa začnú 9./10. januára 20201, hrá sa systémom každý s každým doma – vonku (6 kôl), pričom prví dvaja z jednotlivých skupín sa kvalifikujú do marcového štvrťfinále.

Ešte v stredu sa mená svojich súperov v osemfinále Európskeho pohára žien 2020/2021 (niekdajší Vyzývací pohár) dozvedeli aj dva zahraničné kluby, v ktorom má svoje zastúpenie aj Slovensko. DHC Slavia Praha bude o postup do štvrťfinále bojovať so švajčiarskym tímom SPONO Eagles, český klub vedie František Urban a do jeho kádra patrí aj Vladimíra Kišíková. Club Balonmán Atlético Guardés s Erikou Rajnohovou čaká medzi najlepšou šestnástkou derby s ďalším španielskym zástupcom Club Balonmano Elche, ktorý aj v predchádzajúcom kole čelil tímu z Pyrenejského ostrova (Grannollers, pozn.). Prvé zápasy sú na programe 9./10. januára 2021, odvety o týždeň neskôr. Slavia i Guardés by podľa vyžrebovania mali začať vonku.

Autor: slovakhandball.sk, Foto: https://www.facebook.com/ThueringerHC

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022