Juniori Slovenska v Podgorici len polčas vzdorovali domácim Čiernohorcom

Čierna Hora – Slovensko 31:21 (13:11)

Slovenskí hádzanári do 20 rokov utrpeli v čiernohorskej Podgorici na turnaji majstrovstiev EHF určených pre tímy, ktoré sa nedostali medzi elitnú šestnástku štartujúcu na kontinentálnom šampionáte, druhú prehru.

Zverenci trénera Mareka Gernáta po dvoch dňoch voľna podľahli v utorok domácim Čiernohorcom vysoko 21:31 (11:13), pričom väčšinu prvého polčasu boli vo vedení a súper až v jeho závere otočil skóre na svoju stranu. Strelecky najúspešnejší z tímu SR, ktorý nastúpil bez potrestaného dua Dávid Kolesár – Samuel Janoška, boli päťgóloví Boris Rešovský a Jakub Prokop.

Mladí Slováci figurujú v tabuľke B-skupiny na 3. mieste už bez šance posunúť sa na jednu z prvých dvoch postupových priečok do semifinále. Svoje účinkovanie v základnej fáze turnaja zakončia vo štvrtok od 11.00 h súbojom s tureckými rovesníkmi.

Marek Gernát (tréner juniorov SR): „Tento zápas s domácimi, v ktorom nám išlo o všetko, sme veľmi dobre začali v obrane a až do 25. min sme stále vyhrávali. V závere prvého polčasu sme troma technickými chybami posadili súpera na koňa a od tohto momentu sme už nemali dostatok síl a kvality, aby sme niečo s jeho vývojom urobili. Polčas je strašne málo na tejto úrovni…“

Výsledky – majstrovstvá EHF hráčov do 20 rokov v Čiernej Hore – utorok – 4. kolo:
B-skupina (Podgorica):
Turecko – Gruzínsko 31:25 (16:13)
Zostava a góly SR: Králik, M. Adamčík – Majirský 2, R. Valachovič, M. Kucsera ml., Demko, Rešovský 5, Chovan 1, Rečičár 3, Potisk 3, Prokop 5, Bystrický 1, Blaho 1, Ševčík
pok. hody: 1/1 – 3/1, vylúčení: 6 – 1, rozhodovali: Korja a Metsämäki (obaja Fín.), 250 divákov