Juniori SR hladko prehrali s Turkami, v Podgorici budú hrať o 5. – 8. miesto

Slovensko – Turecko 27:38 (16:19)

Hádzanárska reprezentácia juniorov Slovenska zakončila v čiernohorskej Podgorici svoje účinkovanie na turnaji majstrovstiev EHF hráčov do 20 rokov určených pre tímy, ktoré sa nedostali medzi elitnú šestnástku štartujúcu na kontinentálnom šampionáte, hladkou prehrou.

V súboji o 3. miesto v B-skupine podľahli zverenci trénera Mareka Gernáta tureckým rovesníkom vysoko 27:38 (16:19). Opäť stačili na svojho súpera len v prvom polčase, v ktorom po vyrovnanom priebehu Turci v závere odskočili na rozdiel troch gólov. O osude duelu sa rozhodlo v prvej štvrťhodine po zmene strán, v ktorej Turecko zvýšilo svoje vedenie na 29:20. Najviac gólov tímu SR dosiahol Tomáš Rečičár, ktorý skóroval deväťkrát.

Mladí Slováci budú v ďalšom priebehu bojovať v Podgorici o 5. – 8. priečku, v sobotu 28. júla nastúpia proti tretiemu družstvu z A-skupiny Holandsku.

Výsledky – majstrovstvá EHF hráčov do 20 rokov v Čiernej Hore – štvrtok – 5. kolo:
B-skupina (Podgorica):
Čierna Hora – Lotyšsko 29:25 (14:9)
Gruzínsko malo voľno
Zostava a góly SR: Králik, M. Adamčík – D. Kolesár 3, Majirský 7, R. Valachovič, M. Kucsera ml., Demko, Rešovský 2, Chovan, Rečičár 9, Potisk 1, Janoška, Prokop, Bystrický 2, Blaho 3, Ševčík
pok. hody: 2/1 – 2/2, vylúčení: 3 – 5, ČK: Yildrim (Tur.), rozhodovali: Kaludjerovič a Vujačič (obaja Č. Hora), 50 divákov

Hlas:
Marek Gernát (tréner juniorov SR): „Veľmi zlý výkon celého tímu až na dvoch hráčov – Majirského a Rečičára – nestačil na kvalitného súpera. Len dvadsať minút sme hrali a vydržali so súperom kondične. Opäť sme mali len osem zákrokov od brankárov pri 50 strelách súpera a totálne sme vybuchli. Naopak, my sa už v druhom zápase trápime v koncovke z postu krídla, tentoraz len 18-percentná úspešnosť, keď sme premenili iba dva z jedenástich streleckých pokusov. Družstvo sa ešte pokúsime pripraviť na zvyšné dva zápasy o umiestnenie, a to najmä psychicky.“