Načítavanie údajov ...

Juniori SR sa chcú k úspešnému účinkovaniu v Podgorici odraziť duelom s Lotyšmi

V slovinskom Celje sa od 19. do 29. júla 2018 budú juniori bojovať na hádzanárskych majstrovstiev Európy hráčov do 20 rokov. Turnaj najlepších 16 družstiev starého kontinentu bez juniorov Slovenska. Tí o deň neskôr začnú svoje účinkovanie na majstrovstvách EHF, ktoré sú určené pre výbery, ktoré sa nedostali na ME 2018.

Ako je známe, od leta 2018 sa v mládežníckych kategóriách hrá podľa nového systému. Namiesto kvalifikácie sú dva šampionáty. Pre najlepšie tímy klasické ME (elitná kategória) a pre zostávajúce družstvá tzv. majstrovstvá EHF (nižšia kategória), z ktorých sa dá dostať späť medzi top šestnástku.

Slovenských juniorov vyžrebovali spolu s rovesníkmi z Turecka, Čiernej Hory, Lotyšska a Gruzínska do B-skupiny na turnaji v čiernohorskej Podgorici (20. – 29. 7. 2018). Turnaj A-skupiny sa bude hrať v macedónskom Skopje.

„Ideme od zápasu k zápasu. Pred nami je prvé stretnutie s Lotyšskom, ktoré potrebujeme zvládnuť. Musíme byť maximálne koncentrovaní. Keď ho uhráme, tak som presvedčený, že výkony nášho družstva pôjdu postupne hore, forma bude rásť. Ťažko teraz hovoriť o forme, pretože je prechodné a prípravné obdobie, hráči sú po dovolenkách. Mali sme však kvalitnú prípravu, odohrali sme tri duely v Izraeli, potom turnaj v Maďarsku. Ja chlapcom verím. Dokázali odohrať dobré zápasy aj predtým proti Nórom, čo nám dáva nádejné vyhliadky na úspešné účinkovanie,“ povedal pre agentúru SITA kouč juniorov SR Marek Gernát.

Takto hodnotil tréner našich juniorov výkony a hru nášho tímu na turnaji v Maďarsku: „Po náročnom kondične-hernom sústredení v Izraeli sme mali výbornú možnosť konfrontácie s top tímami ako sú Chorváti, Maďari a Rakúšania. Aj keď sme nevyhrali ani jeden zápas, som spokojný. Tieto tri zápasy nám jasne ukázali naše možnosti. Odhalili sa všetky chyby, na ktorých musíme popracovať. Hrali sme proti 3 rôznym obranným systémom 1:2:3,1:5 a 0:6. Veľmi ťažko sa presadzujeme na postavenú obranu a v každom zápase sme dali skoro identicky len 22 gólov. Pozitívne je, že už sa dokážeme presadzovať z každého postu. V predchádzajúcich zápasoch sme len 2-3 krát zakončovali z krídel a teraz sme v každom zápase mali 9-10 zakončení. Samozrejme je to aj tým , že sme hrali v útočnej fáze aj so 7 hráčom. Tento taktický variant nám vychádzal pokiaľ sme boli maximálne koncentrovaní a disciplinovaní. Tu sa práve ukázalo, že si vieme pomôcť a byt trpezliví na gól, ale tiež sa ukázala aj nedisciplinovanosť niektorých hráčov a to nás obralo o výhru s Rakúskom a o lepšie výsledky s top favoritmi z Maďarska a Chorvátska. Mrzí má ešte, že sa nedokážeme po strate lopty alebo našom góle rýchlejšie organizovať v návratovej fáze a tak sme dostávali veľmi jednoduché a lacné góly z druhej vlny súpera. Je to v hlave hráčov, aby rýchle premostili na obránu a dokázali sa koncentrovať na kontry súpera. Veľmi sa teším na poslednú akciu tejto kategórie v Podgorici EHF Championship M20 a som presvedčený, že ak budeme kompletní tak uhráme veľmi slušné výsledky.“

Zloženie skupín šampionátov EHF kategórie hráčov do 20 rokov (štartujú na nich tímy, ktoré sa nedostali na ME):

Turnaj v Macedónsku:
A-skupina: Bielorusko, Faerské ostrovy, Fínsko, Grécko, Estónsko, Litva
B-skupina: Švajčiarsko, Taliansko, Macedónsko, Ukrajina, Veľká Británia

Turnaj v Čiernej Hore:
A-skupina: Česko, Rakúsko, Holandsko, Moldavsko, Kosovo, Bulharsko
B-skupina: Slovensko, Turecko, Čierna Hora, Lotyšsko, Gruzínsko

Program zápasov juniorov SR v Podgorici:
piatok 20. 7.: 17.00 h Slovensko – Lotyšsko
sobota 21. 7.: 19.00 h Gruzínsko – Slovensko
utorok 24. 7.: 19.00 h Čierna Hora – Slovensko
štvrtok 26. 7.: 11.00 h Slovensko – Turecko

Nominácia juniorov Slovenska na majstrovstvá EHF 2018:
brankári: Adam Králik (HK Agro Topoľčany), Marcel Adamčík (MŠK Považská Bystrica)
krídelníci: Dávid Kolesár, Jakub Majirský (obaja Tatran Prešov), Roman Valachovič (Malacky – Stupava), Mikuláš Kucsera (Tatabánya/Maď.)
pivoti: Radoslav Demko (HK Slavoj Trebišov), Boris Rešovský, Pavel Chovan (obaja Tatran Prešov)
spojky: Tomáš Rečičár (Tatran Prešov), Martin Potisk (ThSV Eisenach/Nem.), Samuel Janoška, Jakub Prokop (obaja ŠKP Bratislava), Ivan Bystrický (MŠK Považská Bystrica), Michal Blaho (HK Agro Topoľčany), Tomáš Ševčík (HC Sporta Hlohovec)

 

Autor: SITA/redakcia

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022