Načítavanie údajov ...

Juniorky čakajú ME do 19 rokov v Györi, Rajnohová očakáva plné nasadenie a pozitívny prístup

Slovenské juniorské hádzanárske reprezentantky (ročník narodenia 2000 a mladšie) sa od štvrtka 11. júla predstavia v maďarskom Györi na európskom šampionáte do 19 rokov. Generácia, ktorá si v posledných dvoch rokoch zahrala na európskom šampionáte do 17 rokov v Michalovciach (12. miesto) a svetovom šampionáte do 18 rokov  v Poľsku (19. miesto) sa v Györi v základnej skupine A postupne stretne s Francúzskom, Ruskom a Slovinskom. Pred šampionátom sme sa porozprávali s trénerkou nášho tímu Zdenou Rajnohovou.

Ako vyzerala príprava družstva na EHF EURO, boli ste spokojná s jej priebehom?

„Od januára sme absolvovali sedem zrazov. Okrem kondičnej prípravy sme v hernej príprave pilovali systém, ktorý chceme hrať. Odohrali sme dva prípravné zápasy v domácom prostredí a dva turnaje v Poľsku a v Maďarsku. V pláne sme mali odohrať viac zápasov , ale bohužiaľ súperi nám odriekli účasť z rôznych príčin a na poslednú chvíľu. To nám samozrejme chýbalo, aby sa dievčatá viac zohrávali.

Káder prešiel rôznymi obmenami. Šancu dostalo viac hráčok a bolo len na nich ako zabojujú o miestenky na EURO. Počas prípravy sme sa bili z rôznymi školskými povinnosťami hráčok ako maturity, a nevyhli sme sa ani drobným zraneniam. To nám narúšalo našu koncepciu, ktorú sme museli riešiť. Ale to sú veci, ktoré sa musia akceptovať a prichádzajú každým rokom.  Pre nás je teraz najdôležitejšie, že sme konečne stabilizovaní a prichystaní bojovať ako tím a dosiahnuť pozitívne výsledky.“

  Čo očakávate od vašich súperov v základnej skupine na európskom šampionáte?

„Na európsky šampionát sa veľmi tešíme, vieme čo nás čaká a vieme, že ľahký zápas na turnaji nebude. Naši súperi sú veľmi kvalitní a fyzicky dobre pripravení. Hra bude rýchla a dynamická. V príprave sme mali možnosť hrať proti Ruskám a dobre vieme kde je ich sila. My sa chceme pripraviť na každý jeden zápas čo najlepšie a zostať v zápase 60 min. Dievčatá musí hnať túžba, ochota podať čo najlepšie bojovné výkony. Nesmie chýbať  nasadenie, drina, koncentrácia a disciplína. Budeme sa tešiť z každého gólu a z každej získanej lopty. Súdržnosť tímu bude patriť medzi dôležité aspekty a keď to všetko zvládneme, tak sa určite dostavia aj pozitívne výsledky.“

Ako by ste popísali váš káder? V čom spočíva jeho najväčšia sila?

Náš hráčsky kolektív je rôznorodý, máme hráčky z celého Slovenska, ale aj z maďarskej ligy, čo je pre nás výhoda. Bohužiaľ nie sme tím, ktorý je výškovo zdatný, náš priemer je 165 cm, čo je veľká nevýhoda oproti iným kádrom. Preto nás musí korunovať rýchlosť a dynamika. Ale dievčatá majú v sebe veľké odhodlanie, bojovnosť a zvládnutý herný system.

Ktoré hráčky by mali byť najväčšími ťahúnkami vášho tímu?

Najväčšími ťahúnkami družstva je pre mňa 16 hráčok, ktoré si vybojovali miestenku na európsky šampionát. Od hráčok očakávam plné nasadenie, aktivitu a pozitívny prístup. Každá jedna hráčka má v sebe niečo špecifické, čo je dôležité pre náš tím. Len spolu môžeme dosiahnuť viac.

Aký je cieľ tímu na ME 2019?

Cieľom je, keď sa po každom jednom zápase budeme môcť pozrieť navzájom do očí a povedať si, že sme na palubovke nechali všetko. Ak budeme hrať srdcom, korunovať nás bude bojovnosť, tak prídu víťazstvá, umiestnenie do 12. miesta a účasť na majstrovstvách sveta.

Zápasový program juniorskej reprezentácie na európskom šampionáte do 19 rokov:

 

Základná skupina A:

11.07.2019 18:30 Francúzsko : Slovensko

12.07.2019 20:30 Slovensko : Rusko

14.07.2019 20:30 Slovensko : Slovinsko

Zápasy naživo na ehftv.com

Nominácia juniorskej reprezentácie na majstrovstvá Európy hráčok do 19 rokov v maďarskom Györi (11. – 21. júla 2019):

MŠK Dunajská Streda: Fanni BRUNCZVIK, Bella OLAH, Réka MESZAROS

IUVENTA Michalovce: Martina PUSTÁ

ŠŠK SLŠ Prešov: Martina POPOVCOVÁ, Veronika POLLÁKOVÁ

UDHK Nitra: Zuzana TREPÁČOVÁ

HC Tatran Stupava: Diana MICHÁLKOVÁ

Pénzügyőr SE: Edina PASTOREKOVÁ

KKC Kisvárdai: Izabela KONDÁŠOVÁ

Gyori ETO KC: Orsolya DEMETER

HK Hodonín: Lucia TOMAŠECHOVÁ

HC Zlín: Melani JAGODIČ

HK AS Trenčín: Hana ŽITŇANOVÁ

MHK Bytča: Laura HOLINCOVÁ

Nesvady Imeľ: Nikoleta KÓŠOVÁ

 

Náhradníčky

ŠŠK SLŠ Prešov: Lenka Ratvajská

KKC Kisvárdai: Veronika Duranková

HC Sporta Hlohovec: Viera SASÍKOVÁ

ŠKP Bratislava: Edina HORVATH

Budaors KF KFT: Dóra MANCZAL

HK Slovan Duslo Šaľa: Jana GREŠTIAKOVÁ

 

Autor: slovakhandball.sk

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022